Prečo byť single je zábava

žena
shutterstock

Aké sú výhody single života? Prinášame vám niekoľko skvelých tipov, kedy je výhodou viesť slobodný život.

Napriek tomu, že často počúvate o tom, ako je život bez spriaznenej duše neúplný a prázdny, existuje mnoho vecí, ktoré vás robia šťastnou, práve preto, že ich robíte na vlastnú päsť.

Pokiaľ sa vám ešte nepodarilo nájsť partnera, s ktorým ste ochotná zdieľať váš život, užívajte si nasledujúce výhody:

1. Čas sám pre seba: Jednou z najlepších vecí na slobodnom živote je, že máte množstvo času pre seba a svoje vlastné koníčky. Leňošenie pri televízii, nekonečné nákupy, či domáci wellness, ktorý si môžete dopriať vždy, keď máte chuť.

2. Náhodný program: Zavolá vám kamarátka, či neskočíte po práci na kávu? Môžete povedať bez obáv áno a nerušiť tým plány so svojím partnerom. Ste flexibilná a môžete sa spontánne rozhodovať bez toho, aby to malo vplyv na niekoho iného.

3. Silnejšie priateľstvá: Ľudia vo vzťahu majú tendenciu zanedbávať svojich priateľov. Naopak slobodný človek má veľmi pestrý spoločenský život a možnosť budovať si silné vzťahy, ktoré mu dávajú energiu a radosť.

4. Budúcnosť je dokorán. Dostali ste ponuku odísť do zahraničia? Nič vám v tom nebráni! Chcete cestovať? Môžete! Naopak, keď ste vo vzťahu, je potrebné zohľadňovať každý aspekt vašej budúcnosti, pretože sa o svoj život delíte už s niekým iným. Byť single znamená v tomto smere mnoho výhod a oveľa viac možností.

8 prekvapivých príčin vašej samoty

5. Potenciál je všade. Páči sa vám kolega v práci či muž v podniku? Nič vám nebráni v tom, aby ste s ním začali flirtovať. Môžete spoznávať nových ľudí, randiť a vyberať si. Robiť všetko to, čo je vo vzťahu tabu.

6. Zostať vo forme: Slobodní ľudia si dávajú viac záležať na svojej postave a celkovom zovňajšku. Pravidelné návštevy fitness centra dodajú vašej postave tie správne tvary. Zadaní ľudia sú v tomto smere viac lenivejší, a preto je veľmi ťažké udržať si svoju váhu.

7. Sebestačnosť: Zoznam vecí, ktoré sa musíte naučiť robiť sama, keď žijete bez partnera. Ste schopná riešiť všetky problémy bez toho, aby ste niekoho žiadali o pomoc. Je to vynikajúca škola života a určite ju uplatníte aj neskôr vo vzťahu, čo ocení aj váš partner.

8. Úspora peňazí: Viete, čo je drahé? Vzťahy. Vianoce, výročie, narodeniny, spoločné večere či nočné aktivity atď . Keď ste single, máte oveľa viac slobody v tom, kde sa rozhodnete minúť svoje peniaze.

9. Zameranie sa na kariéru. Chcete v práci postúpiť čo najvyššie? Ako slobodná máte na to vynikajúcu príležitosť. Môžete pracovať nadčasy a zapájať sa do rozličných projektov. Energiu, ktorú by ste inak venovali svojmu partnerovi môžete plne a bez výčitiek svedomia venovať práci.

10. Prispôsobovanie sa: Umy riad, vyžehli bielizeň či navar obed. To sú bežné činnosť vo vzťahu, ktorým sa žena musí venovať, aby bol jej partner spokojný. Ak ste však slobodná, môžete povinnosti odložiť, keď sa vám v danej chvíli nechce, či objednať si pizzu aby ste nemuseli stáť hodiny pri príprave jedál. Žiadne prispôsobovanie sa len slobodné rozhodnutia.

6 skvelých tipov, ako prežiť samotu

11. Kompromisy idú bokom: Ste pani svojho času. Pokiaľ máte chuť v televízii pozerať romantický film, nemusíte počúvať frflanie partnera ale s kľudným svedomím a vedierkom zmrzliny si ho vychutnať naplno. Bez obáv môžete byť sebecká a nebrať na vedomie cudzí názor.

12. Byť si istá, kto ste: Asi najdôležitejším zo všetkého je naučiť sa milovať samú seba. Upevňovať si sebadôveru vo svojich osobných schopnostiach, snoch a plánoch. Uvedomovať si svoje pozitíva a negatíva a pracovať na sebe. Žiadny muž vám nemôže vyčítať to aká ste, prípadne vašu vizáž, pretože mu nepatríte. Ak ste ale vyrovnaná a šťastná, aj na svoje okolie začnete pôsobiť príťažlivo, čo nenechá žiadneho muža chladným.

Či už ste single chvíľu alebo dlhodobo, začnite si užívať privilégia vášho stavu. Ako náhle sa ocitnete vo vzťahu, získate množstvo nových pozitívnych skúseností, ale rozhodne iných ako sú tie, keď ste single.

Takže si začnite užívať všetko to, čo stojí za to a nemajte pritom žiadne výčitky. Nikdy predsa neviete, kedy natrafíte na toho pravého a status single dámy bude už nenávratne preč.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom