9 spôsobov, ako môžu priateľky zničiť váš vzťah

9 spôsobov, ako môžu priateľky zničiť váš vzťah
9 spôsobov, ako môžu priateľky zničiť váš vzťah shutterstock

Vaši priatelia sa vám môžu zdať dobrí a dôveryhodní, ale máte pocit, že škodia vášmu vzťahu? Pomocou týchto znakov zistíte, či majú naozaj negatívny vplyv na vašu lásku.

Priatelia môžu byť tá najlepšia vec na svete. Ale občas dokážu svojím priateľstvom ľahko manipulovať vaše rozhodnutia, či konanie. Dôvody môžu byť rôzne: žiarlivosť, snaha byť lepší, ako ste vy alebo jednoducho nedokáže prijať fakt, že muž, ktorý je s vami si nevybral ju, ale vás.

Tu je niekoľko znakov, pomocou ktorých zistíte, akých priateľov okolo seba máte:

1. Nie je pre vás dosť dobrý: Chodíte s niekým, kto sa vám páči a cítite sa s ním dobre, no vaša priateľka vám stále tvrdí, že máte na viac, nehodí sa k vám alebo je neatraktívny. Postupne sa začínate pýtať sama seba, či nemá náhodou pravdu a pochybujete o svojom rozhodnutí. Sama musíte vedieť ohodnotiť svojho partnera a pokiaľ ste vo vzťahu spokojná, nedovoľte aby vám niekto do lásky zasahoval, najmä pokiaľ vo vašich očiach robí z dokonalého princa, škaredého žabiaka.

2. Kamarátka, ktorá chce stále vašu pozornosť: Neustále sa vám vnucuje a to aj v chvíli, keď chcete mať spoločný večer so svojou láskou. Neakceptuje to, že už svoj čas venujete aj niekomu inému a chce vás len pre seba. Skutočná priateľka vám dá na výber a akceptuje to, že do vášho života vstúpil niekto nový. Citovo nevydiera a nefňuká, že na ňu nemáte už toľko času.

3. Rozprávanie o minulých vzťahov: Predchádzajúce vzťahy sú vždy citlivá téma. Keď vy a váš priateľ idete von a vaša kamarátka nezabudne spomenúť vášho ex alebo úžasné akcie pri ktorých ste flirtovali s kadekým v bare. Snaží sa vás zhodiť a byť stredobodom pozornosti a vy sa máte chuť v tej chvíli prepadnúť pod zem.

4. Priatelia, ktorí vás nepodporujú: Vaša kamarátka si užíva sex na jednu noc a presviedča vás, aby ste si užívali aj vy, hoci vie, že máte vzťah. Je ľahké manipulovať priateľov, pokiaľ vám veria. V takýchto prípadoch si však dávajte pozor, lebo vám môžu chcieť len uškodiť a vašu prípadnú neveru využiť vo svoj prospech.

5. Flirtovanie s vašim milencom: Najhoršia kamarátka je tá, ktorá flirtuje s vaším partnerom za vaším chrbtom. Snaží sa vás rozdeliť a presvedčiť ho, že vy nie ste jeho správnou voľbou. Či už to hrá na kamarátku, ktorá mu len tak píše alebo na zvodkyňu, ktorá si ide za svojím, cieľ je ten istý- rozdeliť vás.

6. Neúcta k vášmu partnerovi: Vaša kamarátka ho ignoruje alebo sa k nemu chová neúctivo, vždy keď ste spoločne vonku. Najvyšší čas prehovoriť jej do duše alebo jej ignorantské správanie opätovať.

7. Tajomstvo: S kamarátkou viete o sebe všetky tajomstvá lenže nikdy by ste nečakali, že nejaké z nich prezradí. Ak vaša kamarátka prekročí hranicu a povie vášmu partnerovi niečo, čo malo byť navždy tabu, pravdepodobne jej išlo o to, aby váš vzťah zničila.

8. Priatelia opačného pohlavia: Máte najlepšieho priateľa opačného pohlavia? Ak áno, dávajte si pozor, či nerobí intrigy len preto, že vás tajne miluje a nový vzťah vám nechce dopriať. Zároveň je rovnako ťažké presvedčiť aj svoju novú lásku, že medzi vami nie je nič viac, ako len kamarátstvo.

9. Priatelia, ktorí vedia príliš veľa: Máte vzťah, a všetky svoje nové zážitky a pocity vešiate na nos kamarátke? Dávajte si pozor, aby raz nepovedala niečo zo súkromia vašej spálne pred vaším partnerom. V takom prípade by ste mali dlho čo vysvetľovať.

Uistite sa, že vaši priatelia nemajú negatívny vplyv na váš aktuálny vzťah, ale naopak, že vás v ňom podporujú. Pomocou týchto znakov prídete rýchlo na to, kam môžete svojich priateľov zaradiť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom