Ako muži vnímajú mejkap? Spýtali sme sa ich a tu sú zaujímavé odpovede

Kráska, mejkap, žena, beauty
Ako muži vnímajú mejkap? Spýtali sme sa ich a tu sú zaujímavé odpovede Thinkstock

My ženy sme líčidlami posadnuté. Niektoré vsádzame skôr na naturálnejší mejkap, iné nosia mejkapy „na kilá“. Ale ako naše skrášľovanie vnímajú muži?

Možno je to médiami alebo my ženy máme dar si pamätať, čo počujeme, nadlho. Ak sme teda už niekedy videli, počuli „slintať“ chlapov nad tenkými modelkami so zväčšenými perami, umelými mihalnicami a tetovaným obočím, ktoré sú kompletne vyumelkované mejkapmi, nečudujme sa nášmu zmýšľaniu.

Tak ako je od prírody dané, že muži radi krásu vyhľadávajú, milujú, keď vidia veľa pekného. My ženy sme naopak rady videné, s obľubou sa páčime a imponujú nám zvedavé mužské pohľady. Mnoho žien sa líči práve pre mužov. Ruku na srdce, maľovali by ste sa ráno pred prácou, keby v uliciach nieto mužov a pracovali by ste v ženskom kolektíve? Je jasné, že ide hlavne o to. Nezamieňajme si však naše dojmy s reálnym názorom mužov.

Tisíc ľudí, tisíc chutí. Sú muži, ktorým sa zaručene silné líčenie páči rovnako ako silikónové „päťky“. Ale tak isto sú aj takí, ktorí by sa za takou ženou ani neobzreli. Bavme sa o bežných ženách a bežných mužoch, teda najväčšej vrstve ľudí a názorov.

Chlapi sa najčastejšie zhodujú, čo sa ženskej módy týka, že najsexy sú jednoduché obtiahnuté legíny a jednoduché tielko, tričko. Preferujú to častokrát pred všetkými módnymi výstrelkami. Jednoducho, muži sú jednoduchí. A jednoduchosť preferujú aj u žien.

Priznávajú, že krásne výrazné pery alebo oči vedia byť sexy. Ale vždy len pokým tie pery nemajú pobozkať. Treba ich však zladiť tak, aby tých sexy prvkov nebolo až príliš veľa. Pôsobilo by to lacno. Rovnako je to s mejkapom. Veď samé si predstavme, že by sme išli pobozkať na líčko partnera a zostal by nám na perách „pomúčený“ efekt.

Mužom sa páčime, keď sme upravené, dokonca aj nalíčené. Oni však rozlišujú príležitostný mejkap a to, keď je žena zmaľovaná v bežný deň. Platí teda, že všetko s mierou.

Ďalší dôležitý fakt, ktorý mužom prekáža, je to, keď sa žena nalíči tak, že po odmaľovaní je na nespoznanie. Mejkap vnímajú ako prostriedok, ktorým podčiarknúť našu krásu, ak treba jemne aj prekryť nedokonalosti. Ale nie zmeniť sa. Potrebujú vedieť, že taká, akú vás spoznajú, naozaj aj ste.

Takže dievčatá, mali by sme si uvedomiť, že niekedy viac ohromíme, keď máme toho na sebe menej. Samozrejme občas vyštartovať s tým, že to zahráme na dračicu s červenými perami je len príjemným spestrením rovnako, ako vyštartovať s niečím novým v posteli. Mať však vedľa seba chodiacu umelinu, to nie je ani náhodou mužský záujem. V normálnom prípade, samozrejme.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom