Trpíte chorobnou láskou k partnerovi?

Hádka, konflikt, dvaja, nevera
Trpíte chorobnou láskou k partnerovi? Thinkstock

Milujete svojho partnera natoľko, že sa vaša láska mení na šialenú posadnutosť? Zistite či aj vy nepatríte k ženám, ktoré svojho muža dusia prílišnou láskou.

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že aj láska by mala mať svoje hranice. Prehnané milostné prejavy, či neustála kontrola partnera je pomalou, ale istou záhubou existujúceho vzťahu.

Žiadny muž predsa netúži mať svoju partnerku neustále v pätách a potrebuje svoj priestor. V opačnom prípade sa vzťahu s vami začne desiť a ujde od vás rýchlejšie, ako si to stihnete uvedomiť.

Zostavili sme pre vás zoznam vecí, ktorým by ste sa mali v zdravom a harmonickom vzťahu vyhýbať:

1. Komentovanie všetkých jeho príspevkov na Facebooku: Aj keď je v poriadku, že je váš partner objektom vášho záujmu, nemali by ste komentovať a hodnotiť každý jeden status či fotku, ktorá sa v jeho profile objaví. Pre chlapa je to znamenie, že ho neustále sledujete a musíte mať pod kontrolou všetko, čo robí. Namiesto celodenného sledovania jeho profilu sa naučte rešpektovať jeho právo na súkromie a využívajte svoj čas efektívnejším spôsobom.

2. Miesta, na ktorých ho určite stretnete: Neprenasledujte svojho partnera všade tam, kde ide. Ak sa náhodne stretnete v rovnakom podniku, keď sa idete oddelene baviť s priateľmi, je to v poriadku. Ak sa ale zjavíte vždy tam, kde je aj on, môže mať podozrenie, že to robíte naschvál a vaša hodnota v jeho očiach môže rapídne klesnúť.

Nezabúdajte na zlaté pravidlo, že muž by mal byť ten, kto po vás túži a vyhľadáva vašu prítomnosť. Nedovoľte mu preto nadobudnúť opačný pocit a nechuť tráviť s vami svoj voľný čas.

3. Neustále smskovanie: Keď netrávite s partnerom čas, nevypisujte mu po celý deň nezmyselné a nepodstatné správy typu, čo ste raňajkovali a ako vás bez neho ani nebaví žiť. Dávate tým mužovi pocítiť, že ste na ňom závislá a vaše správy ho začnú časom obťažovať. Aj tu platí pravidlo všetko s mierou.

4. Jeho priatelia a rodina: Mať dobré vzťahy s partnerovou rodinou a kamarátmi je v poriadku. Ak sa však jeho priatelia stanú v krátkej dobe aj vašimi najlepšími priateľmi, ktorých stále kontaktujete a trávite s nimi všetok voľný čas, je to trochu zarážajúce a čudné. Ak to s vami partner myslí úprimne, sám sa bude snažiť, aby ste sa v kruhu jeho priateľov cítili dobre. Určite to však nerobte silou mocou sama, len aby ste v jeho očiach pôsobili ako dokonalá partnerka, ktorú má každý rád.

5. Hra na detektíva: Rovnako nezneužívajte ani dobré vzťahy s jeho priateľmi tým, že budete od nich ťahať informácie o svojom partnerovi. Ak chcete, opýtajte sa na to, čo vás zaujíma priamo partnera, ale určite to nerobte za jeho chrbtom.

6. Jeho koníčky sú aj vašimi: V snahe tráviť s partnerom všetok voľný čas predstierate, že vás baví sledovať futbal, či chodiť behať. Je v poriadku, ak nájdete spoločnú záľubu, ktorej sa budete pravidelne venovať. Hrať sa ale na niečo, čím nie ste, bude pôsobiť zúfalo a nesamostatne.

7. Zbytočné darčeky: Pokiaľ má váš partner sviatok, je normálne kúpiť mu niečo, čo ho poteší. Obdarúvať ho však neustále darmi, aby ste mu dokázali, ako ho milujete, je zbytočné. Pozornosť by mala byť doménou muža, a preto upustite od prílišných romantických gest.

8. Nerešpektujete slovo nie: Ľúbite partnera natoľko, že máte problém spracovať slovo „nie“. Aj napriek tomu, že vás požiada, aby ste niečo nerobili, vy to nerešpektujete v domnienke, že niečo robíte pre jeho dobro. Ak nechcete, aby vás začal muž časom ignorovať, dajte mu priestor a rešpektujte jeho rozhodnutia.

Ukážte partnerovi, že máte aj svoj vlastný život a dokážete existovať i bez neho. Jeho záujem o vás sa určite zvýši, keď budete v jeho očiach pôsobiť ako sebavedomá a vyrovnaná žena.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom