Z lásky na cestu vzťahovým sklamaniam: 20 prejavov zlého partnera

Vztahy hadka varovanie znaky
Foto: ilustračné, GettyImages

Stráca partner o vás záujem? Prinášame vám niekoľko príznakov, ktoré signalizujú, že niečo vo vašom vzťahu už nie je v poriadku.

Keď láska rozkvitne, zdá sa, že svet patrí len vám dvom. Partner sa venuje len vám a stará sa o vás s nekonečnou pozornosťou. No postupom času sa obraz mení, vzťah sa vzďaľuje a vaša polovička sa správa inak.

Možno je to len dočasná fáza alebo signál, že je čas pohľadom preniknúť hlbšie. Tu je 20 príznakov, že váš partner sa mení a možno je načase zamyslieť sa.

20 prejavov zlého partnera:

 1. Nereaguje na vaše telefonáty či smsky okamžite a trvá mu vždy dlhšiu dobu, kým vám odpíše, a to aj v čase, keď nie je zaneprázdnený.
 2. Neochota. Berie vás a vašu snahu ako samozrejmosť, no nemá potrebu oplácať vám to späť.
 3. Nemá na vás čas, hoci na svojich priateľov, alebo aktivity si ho vždy nájde. Trávi často celé hodiny na Facebooku. Hrá sa hry, ale nemá čas, aby vám zavolal alebo išiel s vami von. Ak už aj máte plány, mnohokrát ich ruší. Vždy má presvedčivú výhovorku, prečo sa vám nemôže venovať.
 4. Je citovo uzavretý. Nerozpráva sa s vami o svojich pocitoch a plánoch do budúcnosti. Keď aj rozpráva o svojich víziách, nikdy v nich nie je priestor na riešenie vzťahových otázok.
 5. Má veľa tajomstiev. Neustále mu vyzváňa telefón a chodia mu sms správy. No keď sa ho opýtate, kto mu píše, ostane podráždený, že ho kontrolujete a nemá nárok na vlastné súkromie.
 6. Je v kontakte so svojou ex. Stále trvá na tom, že sú dobrí priatelia a majú si čo povedať. Aj napriek tomu, že vám to vadí, nemá v úmysle ukončiť alebo obmedziť s ňou kontakt.
 7. Telefonáty. Pravidelne trávi neskoré večery dlhým telefonovaním s cudzou ženou.
 8. Je to vždy o ňom. Každý rozhovor otočí na seba a svoje problémy. Ako náhle začnete hovoriť o sebe, zmení tému konverzácie.
 9. Obviňuje vás. Viní vás za svoje chyby, nedostatky a neúspechy.
 10. Správa sa ako váš nadriadený a snaží sa ovládať všetko, čo robíte. Ak sa rozhodnete urobiť niečo inak, ako si to sám predstavuje, nahnevá sa, alebo začne trucovať.
 11. Správa sa ku vám vo vzťahu dobre, ale ako náhle dôjde ku konfliktu, nespoznávate ho. Uráža vás, vyhráža sa a nadáva vám.
 12. Nesnaží sa robiť dobrý dojem na vašu rodinu a priateľov. Vaši najbližší si myslia, že to nie je pre vás dobrý chlap. Pokiaľ majú takýto názor, dôverujte im a načúvajte im.
 13. Nevie sa ospravedlniť. Má vysoké ego a aj keď urobí chybu, nemá v pláne ospravedlniť sa vám.
 14. Je sebecký. Zabúda na vaše narodeniny, ale je urazený, ak sa to náhodou stane vám. Nesnaží sa vám s ničím pomôcť, ale očakáva, že vy tu budete pre neho po celú dobu a budete mu oporou.
 15. Je príliš zaneprázdnený. Práca je pre neho dôležitejšia ako vy. Vyhovára sa, že všetko robí pre vás dvoch, ale v skutočnosti myslí len na svoje šťastie a úspech.
 16. Pevné termíny. Stretáva sa s vami len v určitých časoch a vždy, keď to jemu vyhovuje. Nechce byť rušený. Chce mať čas sám pre seba. Očakáva však, že vy mu budete k dispozícii vždy, keď bude mať chuť.

Prečítajte si aj: 16 znamení, že je čas mu dať zbohom

 1. Je to klamár. Niekoľkokrát vám úmyselne klamal a nemá problém urobiť to znova.
 2. Je žiarlivý. Vyčíta vám akýkoľvek kontakt s iným mužom. Upodozrieva vás a bezdôvodne obviňuje z nevery.
 3. Je náladový a nepredvídateľný. Raz je tichý, potom zase extrémne výrečný. Jeden deň ústretový a vtipný, iný urážlivý či žiarlivý. Nikdy neviete, čo máte od neho očakávať. Máte strach, ako zareaguje.
 4. Nerešpektuje vás. To je najväčšie výstražné znamenie zlého chlapca. Ak vás partner nerešpektuje, je to len otázka času, kedy vás začne urážať alebo vami opovrhovať.

Nie je ľahké všímať si tieto varovné príznaky, pokiaľ ste zamilovaná. Ak však niečo nie je v poriadku vo vašom vzťahu, tieto znaky by vám mali pomôcť urobiť správne rozhodnutie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom