5 tajomstiev, ktoré môžu zničiť vzťah

5 tajomstiev, ktoré môžu zničiť vzťah
5 tajomstiev, ktoré môžu zničiť vzťah GettyImages

Do vážneho vzťahu vstupujeme s rôznymi tajomstvami. Alebo si ich vytvárame počas spoločného života. Čo je lepšie zamlčať a čo priznať?

Niektoré tajomstvá mávajú na naše vzťahy zdrvujúci účinok. Ktoré sú to?

Zamlčaná nevera

Najčastejšou a zároveň najväčšou hrozbou pre vzťah býva práve zatajený úlet jedného z partnerov. Či už ide o jednorazovú záležitosť alebo dlhotrvajúcu bokovku, vždy je otázkou času, kedy to prepukne a všetko, čo ste doteraz spoločne budovali, zničí.

Nemanželské deti

Čo by ste povedali na to, keby vám pri vašich dverách zazvonila dievčinka s hláškou: „Ja som dcéra vášho manžela„? Určite nič príjemné ani pre vás, ani pre vášho muža. Nehovoriac o tom, akoby toto tajomstvo mohlo narušiť váš vzťah.

Problém so sexom

Dlhodobo predstierate, že je všetko v posteli úžasné, a pritom o orgazme nemáte ani potuchy? Nerobte to, lebo škodíte najmä samé sebe. Nedržte toto tajomstvo vo svojom vnútri. Porozprávajte sa so svojim mužom a pokúste sa ho pri milovaní viesť. Ukážte mu, čo vás vzrušuje alebo nech sa to aspoň pokúša objaviť sám. Predídete tak manželskej kríze.

Utajené fóbie či mánie

Skrývate v sebe panický strach zo psov, pavúkov, uzavretých priestorov či mávate iné psychické problémy? Podeľte sa s nimi s vašim manželom. Veď kto iný vám ich pomôže prekonať alebo naučiť sa s nimi žiť, ako vaši najbližší.

Skryté zdravotné problémy

Trpíte nejakou nepríjemnou chorobou, s ktorou sa bojíte priznať manželovi? Väčšinou sú to ochorenia týkajúce sa intímnych miest. Prekonajte hanbu a choďte s farbou von. Pohlavné choroby sa neprenášajú len pohlavným stykom a mohli ste k nim prísť celkom nevinne. Ak to budete zatajovať pred vašim partnerom, po náhodnom prepuknutí sa týmto celá situácia len zhorší. O to viac budete podozrivejšou v manželových očiach.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom