Je váš vzťah na pokraji konca? Tu je 16 signálov, že niečo nie je v poriadku

Nevera Kto všetko môže zničiť váš vzťah a ako?
Foto: ilustračné, GettyImages

Máte niekedy pocit, že ste nešťastná vo vzťahu? Prinášame vám 16 bodov, vďaka ktorým zistíte, či je čas ísť ďalej a dať vášmu vzťahu zbohom.

Keď začíname s niekým milostný vzťah, nikdy neočakávame, že zlyhá. Vstupujeme doň s veľkými nádejami a tešíme sa na sľubnú budúcnosť. Ale nie všetky lásky fungujú dokonale, aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že sme našli svoj ideál.

Čo ale robiť, ak si uvedomíme, že náš vzťah prestal fungovať? Budeme znášať bolesť a dúfať, že sa veci dajú na pravú mieru alebo by sme mali radšej zo vzťahu vycúvať?

Nie je jednoduché úprimne si odpovedať na túto otázku. Základné pravidlo však znie: Ak nie ste spokojná vo vašom vzťahu a nie ste šťastná, je na čase sa začať zamýšľať nad ďalšími krokmi.

Existujú len dve veci, ktoré môžeme urobiť. Pokúsiť sa vyriešiť problémy skôr, než bude príliš neskoro. Alebo uzavrieť kapitolu a ísť ďalej. Druhá možnosť sa stáva nevyhnutnosťou v prípade, ak ste pokúsili riešiť problémy už niekoľkokrát, no neúspešne.

Každý máme svoje vlastné limity, pokiaľ ide o obete a pretrvávajúce bolesti v nádeji na lepší vzťah. Ale ak máte pocit, že vaša snaha padá na neúrodnú pôdu, je treba dať vzťahu červenú.

Prečítajte si 12 bodov, ktoré signalizujú, že niečo vo vzťahu už nie je v poriadku:

1. Chýba iskra: Zo vzťahu sa už vytratila romantika a neexistuje žiadna chémia. Občas sa čudujete, prečo ste ešte stále spolu.

2. Ste nešťastná: Necítite sa šťastná už dlhšiu dobu a niekedy ani neviete prečo, ale aj jednoduchá myšlienka na vášho partnera vás bolí alebo trápi.

3. Vníma vás ako samozrejmosť: Všetku vašu snahu berie ako samozrejmosť a nevšíma si žiadne zmeny, ktoré kvôli nemu podstupujete. Nepovažuje za dôležité oceniť vás.

4. Nevidíte s ním budúcnosť: Ste vo vzťahu spokojná, ale budúcnosť si so svojím partnerom predstaviť nedokážete a viete, že váš vzťah nebude mať dlhé trvanie.

5. Nezúčastnený: Váš partner sa vás nesnaží pochopiť, je citovo nezúčastnený, pasívny a odmeraný.

6. Sexuálna intimita: Neviete si spomenúť, kedy ste sa naposledy milovali. Aj keď sa snažíte prinavrátiť vášeň do vašej spálne, on sa radšej otočí a predstiera spánok.

7. Čo vás drží oboch dohromady? Ak ste vo vzťahu alebo manželstve len preto, že máte voči sebe isté záväzky, no chýba v ňom láska, vzťah vám nikdy nebude prinášať radosť.

8. Otázka dôvery: Pokiaľ už nedokážete veriť svojmu partnerovi, bude láska len slabnúť a nikdy nie rásť.

9. Iný pohľad na život: Nemáte si čo so svojím partnerom povedať, pretože vaše hodnoty, vízie a očakávania od života sú úplne odlišné od názorov vášho partnera.

10. Späť do bodu nula: Cítite sa ako na kolotoči. Vzájomne si dávate kopec lásky a následne vediete neustály boj. Problémy si vyjasníte a opäť všetko funguje až do chvíle, kým sa rovnaké problémy nevynoria znova a rovnaký cyklus začína nanovo.

11. Neustále kontrolovanie: Ľudia s nedostatočnou sebadôverou svojho partnera neustále podozrievajú, obmedzujú a majú tendenciu manipulovať, či citovo vydierať svojho partnera. Než sa nazdáte, tak máte pocit, že už nemáte žiadnych priateľov a stávate sa otrokom svojho partnera.

12. Jednotlivé životy: Milujete svojho partnera, a myslíte si, že ste šťastná vo vašom vzťahu. Ale napriek tomu nemáte nič spoločné a vediete odlišné životy.

13. Ohurovanie: Váš partner sa neustále snaží robiť dobrý dojem na všetkých ľudí vo vašom okolí, ale nepovažuje za potrebné ohurovať vás.

14. Ste nedocenená: Partner vám stále dáva pocit, že nie ste dosť dobrá a vo všetkom, čo robíte, hľadá chyby. Očakáva od vás, že sa neustále budete meniť podľa jeho predstáv.

15. Nechýba Vám jeho spoločnosť: Pokiaľ trávite čas so svojimi priateľmi, ste uvoľnená a šťastná. No zakaždým, keď máte stráviť čas spolu s vašim partnerom, cítite sa nepríjemne.

16. Rešpekt: Preto, aby bol váš vzťah úspešný, hrá vzájomný rešpekt veľmi veľkú úlohu. Ak voči sebe žiadny rešpekt nemáte, existuje mala nádej pre vašu spoločnú budúcnosť.

V prípade, že ste sa v texte našli a cítite potrebu preskúmať viac možností, môže byť užitočné sa pozrieť na spôsoby, ako komunikovať so svojím partnerom a hľadať riešenia. Akonáhle však začnete pociťovať, že s láskou to nie je len prechodná kríza, ale niečo hlbšie, mali by ste vážne zvážiť, či je vzťah stále ten pravý.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom