Váš partner vás odmieta v posteli? Je za tým nevera?

Nevera zena muž podvod odlucenie vztah na dialku
Foto: ilustračné, GettyImages

Aj keď je sexuálna príťažlivosť medzi vami, pracovný tlak alebo stres môže zredukovať libido vášho partnera. V takýchto obdobiach je dôležité neklásť na partnera tlak, ale skôr vytvárať doma relaxačné prostredie a venovať sa vzájomnej pozornosti bez nátlaku.

Často premýšľame, ako sa to mohlo vôbec stať. No je to bežná súčasť partnerského života. V priebehu vzťahu sa libido oboch partnerov začína meniť. Tieto zmeny však nemusia byť rovnaké.

Zatiaľ čo jeden z partnerov stráca záujem o sex, druhý môže chcieť oveľa viac sexu ako predtým. Tu je niekoľko dôvodov, prečo partner nemusí mať záujem o milovanie s vami:

1. Príliš unavený na sex

S vašim partnerom sa môžete vzájomne sexuálne priťahovať, ale v období, keď je na vás vyvíjaný pracovný tlak alebo stres, váš záujem o posteľné radovánky sa môže vytratiť. Alebo v prípade, že máte pohlavný styk, dostatočne si to nevychutnávate, nevenujete svojmu partnerovi toľko pozornosti ako obvykle, čo môže časom viesť k frustrácii.

Láska alebo pud: Poznáte rozdiel?

To platí najmä u mužov. Pokiaľ ich stres ovplyvňuje natoľko, že v sexe neustále zlyhávajú, časom sa mu začínajú viac vyhýbať. V takomto prípade netlačte na partnera, ale vytvárajte mu doma stav pohody.

Veľa spolu relaxujte vo vani alebo v posteli. Dajte prednosť maznaniu a bozkávaniu. Čoskoro sa všetko dostane do starých koľají a vy si môžete opäť vychutnávať jeden druhého.

2. Odlišné záujmy

Jeden z vás rád relaxuje v záhrade a druhý trávi celé hodiny hraním X-boxu? Rovnako aj celodenné vysedávanie pri televízii môže viesť k nudnému sexuálnemu životu. Ak zažívate niečo podobné, neznamená to, že sa vzájomne nepriťahujete, ale že ste sa rozhodli vzdať sa vzájomného spoločného času.

Ak už máte zaužívanú rutinu, je ťažké niečo zmeniť. Aby rozdielne záujmy však do budúcna negatívne neovplyvnili váš sexuálny život, skúste všetky aktivity ukončiť o hodinku skôr a čas využite na spoločné maznanie sa.

3. Sex nie je pre neho až tak dôležitý

V dnešnej dobe to znie až neuveriteľne, ale sú ľudia, ktorí sexu neprisudzujú až tak veľký význam. Veľakrát to však vyplýva len z nedostatočnej komunikácie medzi partnermi. Rozprávať sa o sexe je dôležité.

Treba ho vnímať ako zábavu a nie ako povinnosť. Možno má váš partner len strach povedať vám, čo ho vzrušuje. Buďte k sebe otvorení, spoznávajte svoje túžby a vychutnávajte si ich.

Ak však všetky tipy zlyhajú, príčinou môže byť trauma z detstva, hormonálna nerovnováha alebo dokonca zdravotný stav. Takmer vo všetkých prípadoch sú tieto problémy liečiteľné s minimálnym úsilím .

Tri hlavné dôvody, prečo nemáme chuť na sex!

Ak máte vy a váš partner príliš odlišný životný štýl a jeden z vás sa rád stretáva a komunikuje s novými ľuďmi, zatiaľ čo druhý partner je skôr pokojný a samotár, je tu dosť veľká pravdepodobnosť, že vaše sexuálne pudy sa začnú časom meniť.

Partner, ktorý sa zriedkavo stretáva s ľuďmi, rýchlo stráca libido. Zatiaľ čo partner, ktorý pravidelne komunikuje s mnohými ľuďmi, si svoje libido udržuje.

Ako zvýšiť libido svojho partnera?

Sex je jednou zo životných potrieb. Mal by byť človeku rovnako prirodzený ako stravovanie, či dýchanie. Trávte s partnerom spoločne čas a stretávajte sa s priateľmi. Kontakt s inými ľuďmi priaznivo pôsobí na zvyšovanie libida.

Zvádzajte svojho partnera kdekoľvek na to máte chuť a preskúmajte spolu možnosti sexuálneho vzrušenia. Pre vás oboch to môže byť zábavná cesta, ako sa lepšie spoznáte po intímnej stránke. Čoskoro si aj váš partner začne vychutnávať lepší a kvalitnejší sexuálny život.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom