5 spôsobov flirtovania: Ktorý je ten váš?

ako flirtujete
5 spôsobov flirtovania: Ktorý je ten váš? GettyImages

Patríte medzi vyzývavé a sebavedomé ženy, alebo je vaše zvádzanie nenápadné? Viete, ako správne flirtovať s chlapom?

Aj keď je každá žena iná a spôsoby, ako upútať mužov máme odlišné, predsa len sa dajú zhrnúť do 5 základných kategórií. Do ktorej patríte vy a ako pôsobíte na opačné pohlavie?

Opatrný flirt

Ženy, ktoré využívajú tento spôsob flirtovania, nových mužov väčšinou nehľadajú v bare. Spoliehajú na relatívnu istotu či bezpečnosť. Vyhovuje im zoznamovanie sa s kamarátmi ich priateliek a podobne. Vyspať sa s mužom na prvej schôdzke? Ani náhodou!

Ak váš flirt je nenápadný a zdržanlivý, tak vás poväčšine baví dlhé romantické chodenie. Nestojíte o chlapa na jednu noc. Za nič na svete nechcete pôsobiť zúfalo alebo agresívne. Zoznamovanie ani zvádzanie vás vlastne nebaví. Túto fázu vzťahu beriete ako nutnosť na vašej ceste za trvalou láskou.

Ako pôsobíte?

Pravdepodobne flirtujete tak nenápadne, že si to váš vyvolený ani nemusí všimnúť. Skúste byť trochu odvážnejšia. Niekedy stačí i dlhý pohľad do očí či zvodný úsmev, aby muž pochopil, že vás zaujíma.

Zvádzate telom

Veľmi dobre poznáte prednosti vášho tela a viete dokonalo tasiť ženské zbrane na objekt vášho záujmu. Pôsobíte vyzývavo, nápadne, sebavedomo. Keď sa vám muž páči, rozohráte pestrú škálu zvodných pohybov. Počas reči sa letmo dotknete jeho ruky, pohrávate sa s prameňom vlasov, odhalíte šiju a pri chôdzi sa vlníte v bokoch.

Ako pôsobíte?

Kým začnete flirtovať, zamyslite sa, či vám stojí váš objekt záujmu za pozornosť. Na niektorých mužov takéto správanie pôsobí až príliš agresívne a môžu sa zľaknúť. Ženy, ktoré flirtujú telom, často tlačia na pílu, a to privádza mužov do rozpakov. Alebo vás budú považovať za ľahšie dievča na jednu noc, vyspia sa s vami, ale na vážny vzťah ani nepomyslia.

Hravý flirt

Flirtovanie vás jednoducho baví. Ste veselá, ukecaná a rada sa zoznamujete. Občas rozdúchate vášeň v opačnom pohlaví len tak pre zábavu, pritom až taký veľký záujem o konkrétneho muža nemáte. Akonáhle ho ulovíte, už vás nebaví a začnete hľadať novú obeť. Často si zvádzaním potvrdzujete svoje ženské sebavedomie alebo flirt využívate, keď potrebujete od mužov pomoc.

Ako pôsobíte?

Flirtujúca žena pije slamkou
večera shutterstock.com

Pozor, kvôli záľube vo flirtovaní vám môžu krachovať dlhodobé vzťahy. A môže sa ľahko stať, že vám to skôr či neskôr nejaký muž vráti aj s úrokmi. Sklamanie potom býva často bolestivé.

Flirt v duchu tradícií

Zastávate tradičný typ zvádzania? Máte jasne vymedzenú mužskú a ženskú rolu? Podľa vás je žena tá, ktorá má počkať na prvý chlapský krok a nechať sa uloviť. Možno uvažujete nasledovne: „Nebudem sa vnucovať. Keď budem aktívna, môže si pomyslieť, že som ľahšia.“

Ako pôsobíte?

Pokiaľ ste pri zoznamovaní pasívne, asi máte problém upútať pozornosť muža, ktorý sa vám páči. Nezostáva vám nič iné len čakať. Ľahko sa môže potom stať, že vám ho preberie aktívnejšia žena, ktorá naň vytiahne iné zbrane. A väčšinou sa ňou uloviť aj nechá, keďže o vašom záujme nemá ani tušenia.

Skúste si preto požičať pár trikov od žien, ktoré zvádzajú telom. Potom sa stiahnite a ďalšiu iniciatívu prenechajte na neho. Ide o to, aby aspoň vedel, že sa môže začať snažiť a jeho námaha nebude zbytočná.

Flirt – spriaznené duše

Väčšinou vás muž upúta povahou, vnútorným čarom a nie vzhľadom. Za vašu prednosť považujete inteligenciu, ktorá je podľa vás sexi. Vaše flirtovanie spočíva v dlhých zmysluplných, dôverných rozhovoroch. Pokúšate sa ho uloviť na svoju dušu a nie na telo. Ste úprimná a niekedy sa otvoríte až príliš. Je to preto, že sa snažíte vytvoriť puto a podobnú úprimnosť čakáte aj od vášho vyvoleného.

Ako pôsobíte?

Prílišnou otvorenosťou sa rýchlo stanete pre opačné pohlavie nezaujímavou. Vytratí sa totiž čaro záhadnosti a vzrušenie z neznámeho, ktoré muži proste potrebujú. Uvedomte si tiež, že váš nápadník nie je terapeut a na debaty o problémoch budete mať dosť času neskôr.

Na druhej strane na úprimnosti nie je nič zlé, len treba si nájsť zlatú strednú cestu a uchovať si zopár tajomstiev, ktoré vám dodajú určitý šmrnc.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom