Profi foto: Ako sa tváriť pred objektívom

Profi foto: Ako sa tváriť pred objektívom
thinkstockphoto.com

Chystáte sa k profesionálnemu fotografovi urobiť si pekné fotky? Neviete ako sa tváriť? Poradíme vám, aké výrazy využívajú modelky a pôsobia veľmi atraktívne a žensky.

Každá žena občas zatúži po kvalitných profesionálnych fotografiách od skúseného fotografa. Také fotky síce slušne veľa stoja, ale výborne vyzerajú povedzme zarámované visiace na stene. Často na tých fotografiách vyzeráme inak, cítime sa na nich atraktívne.

Nie však každá žena má v sebe to, že dokáže odhadnúť ako sa tváriť, aby vyzerala fotka čo najlepšie. Niekedy nám v tom bráni ostych, inokedy len nemáme predstavu, ako to asi vyzerá spoza objektívu. Súhra fotografa a modelky by mala byť čo najlepšia, aby vyšli obojstranne spokojné výsledky.

[captionid=“attachment_12029″align=“alignright“width=“640″]
Profifoto:Akosatváriťpredobjektívom
thinkstockphoto.com

thinkstockphoto.com[/caption]

Pokiaľ sa idete fotiť sama, skúste sa odviazať a myslite len na výsledok. Nemáte sa pred kým hanbiť. Berte to tak, že fotografa už možno neuvidíte.

Existuje pár vďačných výrazov, ktorými zabodujete. Odporúčame vám ich však vyskúšať najmä pred zrkadlom, budete tak vedieť, aký výraz vás robí viac sexy.

[captionid=“attachment_12030″align=“alignright“width=“640″]
Profifoto:Akosatváriťpredobjektívom
thinkstockphoto.com

thinkstockphoto.com[/caption]

Pohľad do neznáma

Niekedy vás rozrušuje pohľad na blýskajúci sa objektív a vaše grimasy sa nemusia zdať prirodzené. Zahoďte stres a vyskúšajte jeho odbúranie pomocou pohľadu, ktorý bude smerovaný mimo objektív.

Nájdite si bod, na ktorý sa budete pozerať, hoci si budete musieť preto pootočiť hlavu. Takýto pohľad pôsobí veľmi prirodzene a tajomne, či zamyslene.

Často krát pár takýchto skúšobných fotografií zachytí zaujímavý výraz.

[captionid=“attachment_12031″align=“alignright“width=“640″]
Profifoto:Akosatváriťpredobjektívom
thinkstockphoto.com

thinkstockphoto.com[/caption]

Sebavedomý priamy pohľad

Ste dobrá herečka? Tak určite vyskúšajte pohľad, ktorý prebodne každé srdce. Pozerajte priamo do objektívu, jemne prižmúrte oči a tvárte sa vážne.

Ideálne si odsledujte tento výraz pred zrkadlom, pretože je veľmi úzka hranica medzi prižmúriť a zažmúriť a rovnako medzi vážnym tvárením sa. Je dôležité aby pohľad nepôsobil akoby vám svietilo slnko do očí a aby váš vážny výraz nepôsobil namosúrene.

Celkové pôsobenie toho pohľadu má byť sebavedomé, priame a sexy. Žena, z ktorej srší, že vie čo chce a nebojí sa ísť za tým.

Prečítajte si: Mejkap a vlasy topmodeliek

Pootvorené pery

Často využívaná grimasa u modeliek pri foteniach, alebo hoci aj na móle. Tento výraz pôsobí veľmi profesionálne a efektne. Akoby chcela niečo vyjadriť, povedať, alebo sa len zhlboka nadýchnuť. Vyložiť si to môžete akokoľvek, no cieľom je zostať čarovne zvodná.

Aj v tomto prípade sa dá ľahko skĺznuť do neprirodzenej hranice, kedy otvorené pery môžu pôsobiť, ako keby ste po niekom zízali a pozabudli ste si pritom zavrieť sánku.

Pery by mali byť otvorené jemne, zuby takmer nevidieť. Tvár zostáva vážna a zmyselná.

Prečítajte si: Účesy a mejkapy v mužských očiach

Očarujúci úsmev

Nech vyzerá akokoľvek dobre zvodný sexy pohľad, nič nie je priezračnejšie čisté a dokonale krásne, ako úsmev. Ideálne úprimný.

Tento typ tvárenia sa je úplne najzložitejší. Prirodzený úsmev dokáže umelo napodobniť pred objektívom málokto. Väčšinou to zvládnu ženy, ktoré sú duchom exhibicionistky, rady sa ukazujú, bavia, koketujú…

Pokiaľ nie ste typ, ktorý je rád stredobodom pozornosti, ak mávate trému v takých situáciách, kde na vás pozornosť smeruje, potom je tento pohľad pre vás najnáročnejší.

Požiadajte fotografa, aby sa pokúsil vás naozaj rozosmiať. Takto vám môže urýchliť proces uvoľňovania sa a namiesto hodiny dúfania v pekný úsmev, uštedríte hneď jeden spontánny smiech. Zaručene budete s fotkami spokojné.

Prečítajte si: Jednoducho sexy

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom