Akých chýb sa dopúšťame v novom vzťahu?

Vzťah
shutterstock

Nové vzťahy sú vzrušujúce, ale vzrušenie dokáže rýchlo opadnúť pokiaľ sa nevyhnete najčastejším vzťahovým chybám. Robíte ich aj vy? Aby naše nadšenie z novej lásky nevyhaslo rýchlejšie ako by sme mohli čakať, vyvarujme sa už v jeho začiatkoch nasledujúcim chybám:

1. Rýchle tempo: Každý vzťah sa musí vyvíjať postupne a potrebuje svoj čas. Zoznámenie sa, vzájomné sa spoznávanie a randenie. Nesnažte sa príliš rýchlo preskočiť túto dôležitú fázu, ktorá tvorí základ vzťahu a nevhupnite hneď do spoločného bývania, ktorá môže byť začiatkom konca.

2. Fantazírovanie o budúcnosti: Je v poriadku hovoriť o svojich plánoch, prípadne o predstavách o manželstve či deťoch, no až v čase, keď je váš vzťah pomerne stabilný a vy ste si istá, že sa môžete podeliť o svoje sny s partnerom a spoločne pracovať na ich dosiahnutí. V opačnom prípade sa váš partner len zbytočne vyplaší, lebo bude mať pocit, že ho tlačíte príliš rýchlo do veľkého záväzku.

3. Súkromie: Aj napriek tomu, že sa rada pochválite rodine či priateľom so svojím novým vzťahom, sú veci, ktoré by ste si mali vždy nechať pre seba. Či už sú to sexuálne zážitky, rozličné návyky alebo spoločné konflikty, nezabúdajte, že aj váš vzťah má mať 13 komnatu, do ktorej nevpustíte nikoho iného okrem vás dvoch.

Desať vecí, ktoré vášmu partnerovi nikdy nehovorte

4. Zvládať prekážky: Žiaden vzťah nie je ideálny a občas prídu chvíle, kedy aj ten váš bude skúšaný. Ak začnete mať pocit, že veci nie sú tak dokonalé ako si predstavujete, snažte sa o svoj vzťah bojovať a nehodiť všetko za hlavu. Pamätajte si, že výzvy vás môžu posilniť a iba tak si môžete budovať stabilný a pevný vzťah.

5. Prílišné obetovanie sa: Aj keď svojho partnera milujete, nikdy pre neho neobetujte všetko, čo máte radi. Pokiaľ sa jedná o maličkosti, je to v poriadku. Vzdať sa však priateľov, koníčkov, či presťahovať sa len kvôli tomu, že to od vás partner vyžaduje, nie je šťastná voľba. Nikdy nemôžete stratiť svoju vlastnú identitu.

6. Vzájomný priestor: Trávte spolu voľný čas, no doprajte si aj priestor sami pre seba. Obaja ste jedinci, ktorí majú svoje vlastné životy a na to nikdy netreba zabudnúť.

7. Neklamte: Ak budete svoj vzťah stavať na klamstvách, skôr či neskôr sa vám to vypomstí. Na jednej strane sa sami môžete zamotať do vlastných klamstiev a na strane druhej môžete nadobro stratiť dôveru svojho partnera.

11 vecí, ktorých sa váš partner desí

8. Spomínanie svojho ex partnera: Veľmi často sa vyskytujúca chyba v nových vzťahoch. Takéto porovnávanie môže byť nielen nepríjemné pre vášho partnera a môže sa s ním začať porovnávať, ale zároveň môže mať pocit, že sa plánujete vrátiť do predchádzajúceho vzťahu.

9. Sociálne siete: Je v poriadku, ak chcete vedieť o svojom partnerovi čo najviac, no nikdy by sa z vás nemal stať strašidelný partner, ktorý neustále prenasleduje svojho partnera, kontroluje jeho profil a vytvára si sám unáhlene a vlastné závery.

10. Voľba priorít: Nikdy neočakávajte od svojho partnera, že vždy uprednostní vás pred všetkým ostatným. Aj on má právo mať čas vyhradený pre svoju rodinu, priateľov, koníčky či prácu. Váš vzťah sa vyvíja a rastie. Preto je pochopiteľné, že partner si svoje priority bude meniť pomaly a postupne. Majte to na pamäti a nikdy na svojho partnera zbytočne netlačte, aby ste nedosiahli presne opačný efekt.

Nové vzťahy môžu byť zábavné ale aj zložité. Závisí len na vás, akú cestu si zvolíte. Snažte sa preto vyhýbať týmto najčastejšie sa vyskytujúcim chybám a možno sa vám podarí vybudovať si krásny, dlhodobý a pevný vzťah.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom