Žiarlivý priateľ - ako to zmeniť?

Žena bozkávajúca rameno vystrašeného muža

Žiť so žiarlivcom vôbec nie je jednoduché. Pokiaľ ho však milujete a považujete to za jeho najväčšie negatívum, prinášame vám niekoľko tipov, ako s jeho žiarlivosťou skoncovať.

V skutočnosti je oveľa jednoduchšie odísť zo vzťahu, namiesto toho, aby ste neustále museli partnerovi pripomínať, ako veľmi ho milujete. Ale na druhej strane je otázka, prečo na vás žiarli a žije v neistote?

Ak máte priateľa, ktorý je žiarlivý a chcete mu dať najavo, že ho naozaj milujete, postupujte nasledovne

1. Nech cíti, že ho máte rada

Ak je muž žiarlivý na začiatku vzťahu, môže to vyplývať z jeho zamilovanosti a neistoty z ešte nového vzťahu. Chcel by s vami tráviť všetok svoj voľný čas a ste stredobodom jeho záujmu. Postupne by tento majetnícky prejav mal však upadať.

V prípade, že sa to nemení, dávajte svojmu partnerovi pravidelne najavo, že je pre vás ten najdôležitejší a hoci máte aj iných kamarátov, s ktorými sa z času na čas stretávate, nie je medzi vami nič viac. On je vašou prioritou a milujete len jeho.

2. Venujte mu väčšiu pozornosť pri vašich priateľoch

Muži sú konkurencieschopní, či už v hre alebo v láske. Ak chodíte s mužom, ktorý žiarli na vašich priateľov, môže to byť len jeho neistota z toho, že venujete viac pozornosti im ako jemu. Zapájajte ho teda do rozhovorov, prejavujte mu nežné gestá lásky a on sa opäť začne cítiť spokojne a isto.

Láska a vášeň: Prečo si navzájom odporujú?

3. Zapojte ho do svojich spoločenských aktivít

Žiarliví milenci si môžu vytvárať epické fantázie a ilúzie vo svojej mysli vždy, keď sa cítia ohrození. Zakaždým, keď idete von s kamarátmi, môže skončiť napätý s myšlienkami, čo robíte, koho ste stretli a či ste s ním flirtovali. Ak chcete, aby sa cítil lepšie, skúste ho zapojiť do svojich spoločenských aktivít po dobu niekoľkých mesiacov.

Nechajte ho, aby si sám uvedomil, že keď idete von s vlastnými priateľmi, nie je to o flirtovaní, ale o obyčajnom posedení na drinku.

4. Buďte na ňom neustále „zavesená“

Žiarliví milenci si sami neuvedomujú, ako dokážu svojho partnera psychicky vyčerpávať. Vráťte mu to! Keď pôjdete von s jeho priateľmi, buďte na ňom stále nalepená a ani sa od neho nepohnite. Bude sa cítiť trápne a možno si sám uvedomí, ako sa v istých situáciách správa.

5. Zavolajte mu, keď ste vonku s priateľmi

Váš partner môže žiarliť na vašich priateľov najmä, ak si myslí, že v ich spoločnosti sa cítite lepšie ako s ním. Aby ste tieto jeho pochybnosti vyvrátili, skúste mu počas posedenia napísať správu, prípadne zavolať. Bude mať pocit, že na neho myslíte aj vo chvíli, keď ste s niekým iným a bude opäť pokojnejším.

Dá sa liečiť chorobná žiarlivosť?

6. Prejavujte mu nehu na verejnosti

Keď idete po meste, držte ho za ruku, dajte mu pusu, objímte ho. Pre žiarlivého partnera to je obrovská útecha, lebo nehľadá opäť nezmyselné dôvody na obviňovanie, ale sa naopak cíti byť milovaným.

7. Podpichujte ho, keď je on so svojimi priateľmi

Keď pôjde von on bez vás, tiež ho atakujte sms správami, kde je a ako sa zabáva. Bude ho unavovať neustále vám odpisovať na vaše správy a možno upustí z nárokov mať nad vami neustálu kontrolu.

8. Uistiť ho

Priznajme si to, žiarliví chlapi nie sú ideálni milenci. Žiarlivosť je vlastne prosba o pomoc, a nie spôsob, ako predviesť svoju nadvládu nad vami. Takže, ak vidíte, že sa váš partner trápi, lebo má pochybnosti, namiesto toho, aby ste sa s ním hádala, ho objímte ho a pripomeňte mu, ako veľmi ho milujete.

Skúste teda postupovať podľa týchto krokov a sama uvidíte, či nastáva nejaká pozitívna zmena. Pokiaľ svojmu partnerovi dávate stále pocit istoty a lásky, no on aj napriek tomu pochybuje, potom je na vašom uvážení, či je takýto vzťah pre vás prínosom alebo trápením. Držíme palce!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom