Týchto 10 jednoduchých tipov vám pomôže ku šťastnému spolužitiu

vzťah medzi partnermi
Foto: ilustračné, GettyImages

Odkryte tajomstvá šťastného spolužitia! Od zdieľania cieľov po rozdeľovanie domácich prác, 10 tipov na vyhnutie sa konfliktom a udržanie lásky v spoločnom bývaní.

Spolužitie je trend, ktorý sa stáva medzi pármi stále viac populárnym. Spolužitie je predohra k manželstvu a môže byť vzrušujúce, ale má aj svoje úskalia. Máme pre vás niekoľko tipov, ako im predchádzať.

10 jednoduchých tipov spolužitia:

Aby sa zabránilo zbytočným konfliktom v spolužití, a aby sme si vytvorili šťastný domov, je dôležité byť otvorený zmenám a kompromisom.

1. Spoločná budúcnosť: Skôr, ako začnete spolu bývať, uistite sa, že máte rovnaké predstavy o budúcnosti. Ste naozaj odhodlaní žiť spolu? Viete si spolu predstaviť budúcnosť? To sú dôležité otázky, o ktorých je nevyhnutné diskutovať. Pokiaľ chcete obaja rovnaké veci, je veľká pravdepodobnosť, že aj vaše spolužitie bude úspešné.

2. Nastavte si základné pravidlá. Ujasnite si, aké máte predstavy o spolužití. Čo ste ochotní vzájomne tolerovať a čo je neprípustné? Iba tak budete mať veci pod kontrolou a vyhnete sa zbytočným konfliktom.

3. Rozdelenie povinností: Po tom, čo ste si nastavili základné pravidlá, je čas diskutovať o domácich prácach. Rozdelenie si prác vám uľahčí spoločné fungovanie, zbaví vás zbytočného stresu a zároveň budete mať aj viac času jeden pre druhého.

Matka alebo milenka! Viete, na čom ste?

4. Zariaďujte: Zveľaďte si svoj životný priestor spolu. Bude to pre vás príležitosť na posúdenie toho, ako dokážete spolupracovať. Môžete porovnávať svoj vkus, vzájomne sa inšpirovať i dopĺňať. Zobrazujete tak nielen svoje individuálne identity, ale rovnako aj svoje identity ako partneri.

5. Diskutujte o financiách. Je to dôležitý bod pre šťastné spolužitie. Rozdeľte si náklady na živobytie, dohodnite sa, kto bude čo financovať, alebo stratégiu hospodárenia. Je to jeden z ťažších rozhovorov, ale je nutné ho absolvovať. Koniec koncov, peniaze sú jednou z najťažších tém vo vzťahu.

6. Trávte čas oddelene. Teraz, keď obaja spolu žijete, je nevyhnutné, aby ste mali aj dostatok času sami pre seba. Venujte svoj čas aj sama sebe, prípadne rodine, či priateľom. Neizolujte sa len preto, že máte vzťah. Pokiaľ rastiete ako jednotlivci, potom môžete rásť aj ako pár

7. Vzájomne rešpektujte svoje rozdiely. Či už sú to naše záujmy, potreby alebo vkus. Nemôžeme všetko na sebe zmeniť, aby nás partner vnímal ako dokonalých. Čím skôr sa naučíme rešpektovať vzájomné odlišnosti, tým skôr sa aj náš vzťah začne uberať tým správnym smerom.

8. Vytvorenie spoločných cieľov : Plánujete svadbu, dovolenku alebo prestavbu domu? Či už sú to krátkodobé alebo dlhodobé ciele, mali by ste na nich pracovať spoločne. Dbať na to, aby boli prínosom pre vás oboch.

9. Komunikujte! Ak vás niečo hnevá alebo trápi, porozprávajte sa o tom a nikdy neodkladajte problémy na neskôr. Pokiaľ sa nechcete dostať do bodu, kedy budete spať každý v inej miestnosti, riešte veci včas.

Šesť dôležitých zásad pre šťastný vzťah

10. Udržujte iskru nažive. Po mesiacoch, či rokoch spolužitia sa zdajú vzťahy stereotypné a nezaujímavé. A každodenná rutina môže viesť k ústupu vášne. Avšak, musíte si uvedomiť, že vo väčšine prípadov to neznamená, že láska medzi partnermi už neexistuje. Vždy si nájdite čas jeden pre druhého. Choďte spolu na večeru alebo do kina. Ukazujte svojmu partnerovi, že si ho ceníte a vážite si jeho prítomnosť vo vašom živote.

Majte týchto 10 tipov na úspešné spolužitie na mysli, a uvidíte, že váš vzťah sa bude uberať správnym smerom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom