Vône podľa znamení zverokruhu. Ktorá pristane vám?

Znamenia zverokruhu, horoskop
Thinkstock

Výberom správnej vône dokážete lepšie podčiarknuť vašu osobnosť. Vedeli ste, že existuje súvislosť medzi vašim znamením a vôňou? Viac v nasledujúcich riadkoch. 

Aká vôňa sa hodí k jednotlivým znameniam? Pozrite si nasledujúci zoznam.

Baran

Ideálnou kombináciou pre toto znamenie sú upokojujúce a aktivačné vône ako napríklad  rozmarín s levanduľou. Doprajte si tiež chvíle relaxu a v priebehu dňa si dajte harmonizujúci kúpeľ s niekoľkými kvapkami pelargónie vonnej.

Býk

Býk má najdokonalejší  a najcitlivejší čuch a je veľmi vnímavý k vôňam. Hovorí sa, že podľa čuchu si vyberá jedlo a dokonca i partnera! Na Býka najviac pôsobia prírodné vône. Náladu mu zlepšia harmonizujúce vône, vanilka vo vonných tyčinkách či v aromaolejoch, rovnako tak vôňa levandule, medovky, trezalky či ružového dreva.

Blíženci

Všetky citrusové vône podporia myslenie a rýchlosť úsudku. Naopak hĺbku myšlienkam dodávajú santalové orientálne tyčinky alebo aromatické esencie. Pocit sviežosti a čistoty vyvolávajú vonné tyčinky myrhy.

Rak

Vôňa bazalky je považovaná za jednu z najúčinnejších esencií, upokojuje psychiku a nervy a zlepšuje náladu. Ďalšia upokojujúce vône sú jazmín, ruža, levanduľa, ale i jahoda či mandarínka. Vhodné sú do aromalámp a nervovú sústavu upokojujú i v zapálených tyčinkách. Rak zo všetkého najviac  miluje prírodnú lesnú vôňu, vôňu prichádzajúcej jari a slnečného rozkvitnutého leta.

Lev

Osoba narodená v znamení Leva si potrpí na eleganciu a drahé vône. Uprednostňuje francúzske parfumy, najradšej má značku Dior alebo Chanel. Do aromalampy je vhodná kombinácia levandule s rozmarínom, ktorá nielen prevonia celý byt, ale vyrovnáva tiež krvný tlak a navodzuje dobrú náladu.

Panna

Osoba narodená v Panne si potrpí na vôňu čistoty. Šalvia či škorica v orientálnych tyčinkách prevonia príjemnou vôňou váš dom. Nenáročné Panny milujú najmä prírodné vône, napríklad čerstvo natrhaný orgován, lúčne kvetiny, vôňu obilia, pšenice, pokosenej trávy a vôňu sena.

Váhy

Ruža ako v tyčinkách, tak v aromalampách pôsobí svojou vôňou pre znamenie Váh najpríjemnejšie. Patrí síce k drahým aromaesenciam, ale tiež k najlepším a najúčinnejším. Rovnako fialka, jazmín a ružová palma voňajú nádherne. Šalvia v aromalampách pomáhajú Váham s koncentráciou.

Škorpión

Škorpión miluje vône, ktoré pomáhajú preskúmať podvedomie, z orientálnych tyčiniek santal alebo tibetské nirvány. Do aromalampy pačuli, moschus, nerol a ylang-ylang, ktoré zároveň pôsobia ako afrodiziakum.

Strelec

Osoby narodené v znamení Strelca sú veľmi citlivé na vône, časť miluje tie prírodné, časť sladšie, ďalší Strelci viac korenisté. Pre upokojenie mysle, zbavenie sa nervozity a nespavosti sa odporúča do aromalampy ružová palma s jalovcom alebo peruánsky balzam, pre chvíle rozjímania cédrové tyčinky.

Kozorožec

Škoricové a levanduľové vonné tyčinky zaháňajú depresie, čierne myšlienky, pomáhajú pri nervovej vyčerpanosti. Santalové orientálne tyčinky dodajú myšlienkam  a konaniu hĺbku. Dobrú náladu vyvoláva vôňe vavrínu, borovice a grapefruitu. Do aromalámp sa hodí klinček, muškát, rozmarín či zázvor – prevoňajú celý byt.

Vodnár

Používajte svieže vône prečisťujúce vzduch, ktoré najviac upokojujú. Všetky lesné vône, najmä borovica, patria Vodnárom. Z orientálnych tyčiniek si vyberajte kokos, santal, do aromalámp eukalyptus či citrónové esencie. Na vyrovnanie krvného tlaku priaznivo pôsobí kombinácia levandule a rozmarínu.

Ryby

Všetky prírodné a étericky jemné vône Ryby prenesú do sveta snov.  Z orientálnych tyčiniek sú vhodné tibetské nirvány, do aromalámp violka, jazmín a medovka. Rovnako sú vhodné vonné kvetinové tyčinky, prípadné tyčinky levanduľové.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom