4 vety, ktoré okamžite rozbíjajú aj dlhodobý vzťah

Problém, manželstvo, dvaja, láska
4 vety, ktoré okamžite rozbíjajú aj dlhodobý vzťah Thinkstock

Chcete mať idylický vzťah? Ktoré vety radšej nevypustiť z úst, aby sme ho nezničili?

Spolunažívanie muža a ženy prináša so sebou množstvo kompromisov. Často je to o hľadaní vhodnej vzájomnej komunikácie. No niekedy sa stane, že v návale hnevu poviete niečo, čo trpko oľutujete. Ktoré vety rozbíjajú dlhodobý vzťah, alebo ho vážne narušia?

Si neschopný milenec!

Muži si veľmi potrpia na svojom egu. Všetko, čo sa týka ich sexuálnej výkonnosti, sa ich dosť dotkne. A ešte keď to zaklincujete tvrdením, že váš bývalý bol oveľa lepší v posteli ako on. No neviem, neviem, či vám to tak ľahko odpustí.

Milujem inú, iného…

Tak touto vetou sa oznamuje začiatok konca. Držať niekoho nasilu tiež nemá význam, a vy to viete. Sú to slová zraňujúce, pri ktorých sa vám rozsype doterajší svet ako hrad postavený z piesku. Iba čas môže vyliečiť rany, ktoré táto veta spôsobí.

Je koniec, už ťa nemilujem!

Väčšinou počas hádky chcete zasadiť tomu druhému čo najtvrdší úder. Volíte preto tie najhoršie slová, ktoré by ho mohli najviac zraniť. A na dôsledky sa zväčša v tej chvíli nemyslí. Aká škoda. Koľko zbytočnej bolesti by ste si tak mohli ušetriť, pokiaľ samozrejme vyrieknuté slová nemyslíte vážne.

Priťahuje ťa niekto viac ako ja?

Je jasné, že nechcete počuť inú odpoveď ako zápornú, ale načo riskovať? Ak máte doma pravdovravného chlapa, ktorý sa vám „v dobrom“ zdôverí so svojimi sexuálnymi predstavami bez vás, tak ste si pekne zavarili. Teda najmä svojmu egu. Začnete pochybovať, podozrievať a sledovať ho. Žiadne z činností, ktoré by mohli prospieť dlhodobému stabilnému vzťahu. Výsledkom bude, že neprestanete, kým vás naozaj s dotyčnou nepodvedie. Síce budete „spokojná“, že sa vaše podozrenie naplnilo, ale váš vzťah sa ocitne v troskách. Stálo vám to zato?

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom