Prečo muži zabúdajú na naše sviatky?

Láska, dvaja, sviatok, darček
Thinkstock

Muži si nepamätajú na naše sviatky a my ženy si ich potrebujeme pripomínať. Práve to je častý zdroj mnohých konfliktov.

Pamätáte si prvý bozk, deň zoznámenia, jeho narodeniny, výročia a vašej drahej polovičke to nič nehovorí? Zase zabudol na vaše narodeniny? Taktiež prehliadol i vaše meniny, aj keď ste ten deň hrubo podčiarkli v kalendári? Sviatok Valentína mu nič nehovorí a ešte možno dúfate, že si spomenie na deň žien. No niektoré z nás už si nerobia nádeje. Nakoniec sú šťastné, že si zapamätal aspoň ich meno. Prečo je to tak? Žeby mu už na vás nezáležalo?

Muži neznášajú vyžiadané emócie

Pre chlapov nie sú sviatky vôbec dôležité. No to neznamená, že nie ste pre nich dôležité aj vy! Neznášajú totiž nasilu vynútené prejavy emócii. Považujú ich za strojené a neúprimné. Tak teraz sa zrazu budeme k sebe správať ako holúbkovia, lebo je svätého Valentína či deň žien? Muži týmto spôsobom väčšinou nerozmýšľajú. Prejavy lásky sú u nich spontánne. U žien to býva naopak. Máme pocit, že veľké veci prichádzajú len po dôkladnom naplánovaní. Pre nás je svetom láska. Tú si rozplánujeme do detailov, aby sa nič nepokazilo. No práve očakávaním, že váš partner bude rozmýšľať rovnako, sa všetko pokazí. Nečakajte teda na úžasnú narodeninovú romantiku a buďte jej iniciátorkou vy sama.

Ženy majú lepšiu pamäť

Aj to je ďalší fakt, ktorý podľa vedcov zapríčiňuje, že si zapamätáme oveľa viac. Navyše pri myslení používame skratky, čo nám umožňuje rýchlejšie myslieť. Takéto myslenie má aj svoje negatíva, a to že spájame do súvislosti i nespojiteľné. Zabudnutý dátum výročia svadby spôsobí vážnu manželskú krízu. A ak na deň zamilovaných nedostaneme aspoň čokoládu, vyvodíme z toho okamžite, že už nás nemiluje. Zabrzdite, kým je čas! Muži sa proste odlišujú od žien. Ak to pochopíte, budete k sebe tolerantnejší. Budete držať pevnejšie v rukách svoj osud a pozitívnejšie vnímať vlastné túžby a rozhodnutia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom