Trápi vás bolesť hlavy? Poznáme liek, ktorý vás bude baviť!

Trápi vás bolesť hlavy? Poznáme liek, ktorý vás bude baviť!
Trápi vás bolesť hlavy? Poznáme liek, ktorý vás bude baviť! Thinkstock

Otrasná bolesť hlavy býva častým dôvodom, keď milovanie s našim partnerom odmietame. Je to pochopiteľné. Veď kto už má chuť na posteľné radovánky, keď ho sužuje migréna. No čo ak sex môže byť liekom?

Patríte medzi nešťastnice, ktoré pravidelne sužuje migréna? Ak áno, určite poznáte tieto nepríjemne stavy, proti ktorým často nepomáhajú žiadne lieky. Nový nemecký výskum zverejnený v časopise Cephalalgia však tvrdí, že prekvapivo účinným liekom môže byť orgazmus!

Sexom proti bolestiam hlavy?

Výskumníci z University v meste Münster v Nemecku skúmali 800 pacientov s migrénou a 200 pacientov, ktorí trpia bolesťou hlavy. Konkrétne išlo o náhlu intenzívnu bolesť, ktorá postihovala jedno percento populácie. Šesťdesiat percent pacientov trpiacich migrénou uviedli, že sexuálna aktivita im pomohla znížiť ich migrénu a pri bolestiach hlavy pozitívnu zmenu po sexe potvrdilo 37 percent.

Nezáleží na polohe, ani na partnerovi!

Podľa štúdie sa vám uľaví od bolestí hlavy bez ohľadu na to, či máte sex so svojim stálym partnerom alebo ide krátkodobý úlet. To isté platí tiež v prípade polohy. Rozhoduje najmä fakt, či ste zažili orgazmus. Aspoň to tvrdí štyridsaťtri percent pacientov s migrénou, ktorí uviedli výrazné zlepšenie krátko po dosiahnutí vyvrcholenia a 18 percent tvrdí, že bolesť zmizla hneď s príchodom povestnej čerešničky na torte.

Prečo milovanie pomáha?

Presný dôvod, prečo po sexe prichádza úľava od bolestí hlavy, zatiaľ nie je jasný. Podľa psychológa a neurológa Donalda Penziena je jedným z možných vysvetlení skutočnosť, že prírodné chemické látky uvoľnené počas pohlavného aktu, ako dopamín, endorfíny a serotonín, zvyšujú nielen potešenie počas aktu, ale potláčajú pocity bolesti.

Nakoniec nech už je dôvod pozitívnych účinkov sexu na migrénu a bolesti hlavy akýkoľvek, stojí to za pokus! Predsa len ide o príjemnejšiu liečbu ako hltane silných liekov. 🙂

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom