Týchto 6 potravín nikdy nejedzte pred spaním!

Týchto 6 potravín nikdy nejedzte pred spaním!
Týchto 6 potravín nikdy nejedzte pred spaním! thinkstockphotos

Aj vás občas prepadne chuť niečo zjesť krátko pred tým, ako sa uložíte do postele? Na týchto šesť potravín radšej zabudnite. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete prečo.

Hovädzie mäso

Red_meat.jpg

Snívate o šťavnatom steaku pred spaním? Tak to nech radšej ostane iba pri vašich snoch. Inak sa ich tak ľahko nedočkáte. Vaše telo totiž na strávenie takejto večere potrebuje omnoho dlhší čas. A váš organizmus si predsa potrebuje odpočinúť po náročnom dni i od trávenia.

Zelenina

Vegetables_in_brasilia.jpg

Znie to čudne, ale aj zeleninu napriek svojej výživovej hodnote radšej vynechajte z nočného maškrtenia. Obsahuje totiž veľké množstvo vlákien, ktoré sa pohybujú neuveriteľne pomaly cez tráviaci systém. To je ďalšia neskorá nočná pochúťka, ktorá vás udrží dlhšie hore, ako by ste chceli byť.

Čipsy

Chips_salt and vinegar.jpg

Takto spracované potraviny majú vysoké dávky glutamanu sodného, ktorý vám nedovolí zaspať.

Zmrzlina

Grape nut_ice_cream.jpg

Ďalší zlý nápad na maškrtenie pred spaním. Zmrzlina obsahuje veľa tuku a cukru, ktoré vaše telo nestihne spáliť ešte pred tým, ako pôjdete spať. To môže mať na svedomí zopár neželaných kíl navyše.

Pizza

Takeaway pepperoni pizza

Táto pochúťka pred spaním vedie nielen k priberaniu na váhe, ale spôsobuje pálenie záhy, ktoré vám určite neuľahčí vaše zaspávanie.

Čokoláda

čokoláda, sladkosť, pokušenie, pery, žena
Jedlom ku šťastiu: Správna strava zlepšuje náladu shutterstock.com

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že čokoláda je vlastne zdrojom kofeínu, čo je posledná vec, ktorú potrebuje vaše telo pred spaním. Ak si nechcete dať šálku kávy, a potom ísť do postele, to isté by ste mali spraviť i s čokoládou. 

Zdroj: www.radioone.fm

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom