Skúste s nami tieto domáce wellness triky, ktoré vám dodajú novú energiu

Domace triky a tipy relax wellness
Foto: ilustračné, GettyImages

Vychutnajte si luxusné ošetrenia priamo v pohodlí vášho domova a za malý rozpočet. Prežite ten blahodarný pocit starostlivosti a relaxácie bez toho, aby ste museli vyhľadávať drahé wellness centrá. Čítajte ďalej a objavte, ako si dopriať výnimočné chvíle kľudu a krásy, kedykoľvek budete mať túžbu.

Milujete ten pocit, keď sa o vás niekto stará, keď ste hýčkané masážami a procedúrami? Nie vždy máme čas na to, aby sme sa vybrali na wellness, kúry alebo masáže. Niekedy sú brzdou zas peniaze. Ako si dopriať relaxáciu ako z kúpeľov v pohodlí domova a za minimálny rozpočet?

Niekedy sa pristihneme, že sme sa ocitli v stereotypnom kolotoči práca, domáce práce, deti. Každá žena by si mala občas dopriať pôžitok vo forme oddychu a skrášľovacích procedúr. Nie vždy nám zostáva čas na to, aby sme strávili celé hodiny relaxáciou v spa centrách.

Ak siahnete po správnych produktoch, môžete si dopriať liečebno relaxačno skrášľovacie kúry aj doma.

Domáce kúpele. Relaxačný pôžitok za málo peňazí
shutterstock.com

Maska z bahna z Čierneho mora

Bahenná maska pôsobí na vašu krásu aj zdravie. Má omladzovacie účinky a bojuje proti akné. Dopriať si ju môžete v každom veku. Je čisto prírodná. Odstraňuje nečistoty z tváre a má liečivé a relaxačné účinky.

Mliečny kúpeľ

Mlieko je zdravé ako nápoj, ale vedeli ste, že pomáha aj vašej pokožke? Je to vďaka kyseline mliečnej, ktorá je v ňom obsiahnutá. Stačí pár minút vo vani a vaša pokožka sa preberie k životu. Nalejte 2-3 fľaše mlieka do kúpeľa a vychutnávajte si pôžitok.

Sila prírody: Objavte oleje pre poškodené vlasy

Esenciálne oleje

Domáce kúpele. Relaxačný pôžitok za málo peňazí
xxx shutterstock.com

Ide o prírodné zlúčeniny obsiahnuté v častiach rastlín. Sú aromatické a majú ochrannú funkciu pre kvet. Rovnako sa správa na pokožke. Pôsobia na vonkajšie aj vnútorné problémy ako napríklad kožné a vlasové problémy. Obľúbené sú výťažky z levandule, ktoré sú vhodné na akné alebo bolesť hlavy.

Kúpele pre regeneráciu a spomalenie starnutia

Soľný kúpeľ

Ak túžite po pokožke hladkej ako hodváb, doprajte svojmu telu soľný kúpeľ. Okrem toho pôsobí detoxikačne.

Kávový píling

Zmiešajte kávu s medom a troškou oleja. Zmes použite ako píling na vašej pokožke. Uvidíte ako sa vaša pleť vzpruží.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom