Význam pleťovej kozmetiky pred líčením

Význam pleťovej kozmetiky pred líčením
Význam pleťovej kozmetiky pred líčením www.shutterstock.com

Výsledný efekt líčenia závisí aj od starostlivosti o pleť. Čím je pleť zdravšia a čistejšia, tým menej krycích produktov potrebujete.

Ak sa o pleť staráte, dodávate jej potrebnú hydratáciu, čistíte ju, zmierňujete vrásky a kruhy pod očami, pleť pôsobí zdravo a sviežo i bez mejkapu. Cieľom líčenia je byť krásna, ale zároveň prirodzená.

Ako začať?

1. Nezabúdať na ošetrenie pleti

Rovnako, ako je dôležité odlíčenie a vyčistenie pleti večer, pokožka potrebuje čistenie a hydratovanie aj ráno a pred nanesením mejkapu. Starostlivosť o pleť pred líčením je len jeden z krokov postupu. Myslite však vždy pri výbere pleťovej kozmetiky na to, že by mala byť čo najšetrnejšia k pokožke na tvári, ktorá je omnoho citlivejšia ako pokožka tela. Naša pleť prirodzene produkuje maz, ktorý je ochranným filmom pred škodlivými vplyvmi okolia. Preto to s tým čistením nepreháňajte.

Každá z nás má svoje ranné rituály ako napríklad umytie tváre, čistenie zubov, atď… Umývajte sa studenou vodou. Jednak vás výborne osvieži a taktiež uzatvorí póry. Nasleduje čistenie gélom alebo pleťovým tonikom. Hlavne pre mastnú pleť je tento krok veľmi dôležitý. Pokožku hydratuje, odstraňuje z nej nečistoty a má antioxidačné účinky. Pleť musí byť pred nanesením krycieho krému dokonale čistá a odmastnená. Predídeme tak upchatým pórom a nepríjemným vyrážkam, ktoré vznikajú roznesením nečistôt po tvári.

2. Očný krém alebo sérum

Očné okolie má najjemnejšiu a najcitlivejšiu pokožku v rámci celej tváre, preto si vyžaduje ochranu a starostlivosť inú než zvyšok tváre. Vrásky nám najskôr začínajú vznikať pod očami. Používanie prípravkov určených na oči nám napomáha k vypínaniu vrások a eliminovaniu ich tvorivosti. Zároveň ošetrujete, hydratujete a pripravujete pleť na nanesenie mejkapu. Aplikujte vklepkávaním do oblasti pod očami. Takýto produkt je najkvalitnejší, ak obsahuje veľa prírodných látok a vitamínov.

3. Hydratačný krém

Krémy v dennej a nočnej forme by mali ženy používať už od dvadsiatky. Ráno hneď po umytí tváre a nanesení očného séra aplikujte denný krém. Je potrebné tak urobiť v dostatočnom časovom odstupe pred nanesením mejkapu, pretože krémy sa vstrebávajú dlhšie a následná aplikácia krycieho prípravku by spôsobovala pokožke zbytočné vrstvenie. V ideálnom prípade si vyberte krém určený pre váš vek a typ pleti.

4. Píling

Raz za týždeň doprajte pleti aj pílingové ošetrenie. Zbavuje odumretých buniek a pleť je jemnejšia i mäkšia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom