Aké je najlepšie cvičenie na celulitídu?

chudnutie, ako schudnúť, diéta
Aké je najlepšie cvičenie na celulitídu? GettyImages

Aj vás trápia nepekné hrbolce na stehnách či pozadí? Existuje cvik, ktorý vás ich zbaví? Čítajte tu.

Faktom je, že neexistuje žiadne cvičenie na svete, po ktorom ako mávnutím čarovného prútika celulitída zmizne. Celulitída je tuk, ktorý tlačí do spojivového tkaniva tesne pod kožou, väčšinou na zadku a stehnách, čo spôsobuje, že tieto oblasti sú hrboľaté a nepekne zvraštené. Množstvo bohužiaľ záleží na genetike. No všeobecne platí, čím menej tuku máte, tým menej zreteľná je vaša celulitída.

Pohyb a zas len pohyb

Ak túžite po krásnom tele bez celulitídy, nezostáva vám nič iné, ako začať cvičiť cviky, pri ktorých sa spáli veľmi veľa kalórií, takže sa zníži množstvo telesného tuku. Najúčinnejší je pravidelný intervalový pohyb, v ktorom sa strieda intenzívna aktivita s krátkym odpočinkom.

Intervalové cvičenie

Intervalové cviky udržujú váš metabolizmus vysoký,a to nielen počas cvičenia, ale aj počas odpočinku. Dá sa to prirovnať k autu. Počas jazdy v meste neustále musíte pridávať a uberať plyn. Spálite tak viac paliva ako počas jazdy pri stabilnej rýchlosti.

Výhoda intervalového cvičenia je, že ho môžete robiť kdekoľvek a nepotrebujete žiadne zariadenie alebo stroje. Dvadsať minút cvičte nasledujúcu zostavu: začnite s aerobikom, dve či tri minúty skáčte cez švihadlo, robte zdviháky, drepy. Nasleduje minúta odpočinku a potom znovu opakujte intenzívny pohyb.

Ak budete udržiavať svoj príjem kalórií a každý deň si zacvičíte toto cvičenie, po niekoľkých týždňoch spozorujete, že vaša celulitída sa pomaly zmenšuje a je menej nápadná.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom