Sexy objemné vlasy ako Shakira

Sexy objemné vlasy ako Shakira
thinkstockphoto.com

Vždy keď sa na ňu pozriete, ide z nej neuveriteľná dávka sexappealu. Je to aj jedným zo sex-symbolov ženskosti vôbec – bujnou hrivou. Chcete docieliť nádherné vlnité vlasy bez tupírovania?

Tento účes si vyžaduje veľa času, ale výsledok stoji za to. Pokiaľ ste si mysleli, že vlny docielite len natáčkami, kulmou, alebo žehličkou, tak ste na omyle. Prezradíme vám ďalšie možnosti, ktorými docielite menšie vlny.

1. Trojkulma

Kulma s troma spojenými rúrkami, ktorá sa otvára ako klasická kulma, no princíp je iný. Otvoríte kulmu, vložíte prameň vlasov a spojíte obe platne dokopy. Otvoríte a prejdete nižšie na prameň. Po celej dĺžke jednotlivých pramienkov sa prakticky len posúvate, neobtáčate pramene okolo rúrky. Takéto vlny sú sicé malé a výsledkom sú objemné vlasy, no stále nedocielite krepovitý efekt.

2. Krepovačka

Vďaka tomuto zázraku budú vaše vlasy posiate malými kučierkami, ktoré buď necháte voľne, alebo ich prečešete, čím docielite strapatejší efekt. Princíp použitia krepovačky je rovnaký, ako pri trojkulme.

Chcete docieliť červený odtieň vlasov?

3. Priberané copíky

Pokiaľ máte niekoho, kto vám rád pomôže s pohraním sa s vašimi vlasmi, nechajte si urobiť malé copíky na štýl „afro“ po celej hlave. Taký účes vyzerá štýlovo a stačí vám jedna noc a po rozpletení vás čaká vytúžená hriva.

4. Vlásenky

Vlásenka je kadernícka profi pomôcka a dokáže s vašimi vlasmi doslova zázraky. Naoko vyzerá ako obyčajná kovová sponka, avšak vlásenka nemá svoje dve časti spojené, ale je medzi nimi vôľa pár milimetrov. Rozmerovo máte na výber viac veľkostí. Pre docielenie malých vlniek budete potrebovať väčšie vlásenky a najmú hrubšie.

Okolo vlásenky prameň obmotávajte čo najpevnejšie tak, ako by ste okolo neho krúžili ako hadík. Najprv prameň na zhybe vlásenky veďte cez vrch, prevliekajte ho stredom a zospodu sa otočte tak, aby ste mohli opäť vyjsť na vrch okolo jednej strany vlásenky. Akoby ste prevliekali šnúrku topánky. Obmotávajte okolo celej vlásenky kým nie je prameň navitý. Následne celú vlásenku pripnite sponkou tak, aby sa nerozplietla. Toto zopakujte na celej hlave.

Funguje to ako natáčky, akurát je trošku náročnejší postup. Pramene môžete na záver jemne prelakovať. Pár hodín pramienky nechajte pôsobiť. Rozpleťte ich čo najneskôr, ako vám čas dovolí. Dokonalý účes. Vaše vlasy budú objemné a extravagantné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom