Tip na účes: Bujné sexy vlny

Tip na účes: Bujné sexy vlny
thinkstockphoto.com

Vlny a rozpustené vlasy trochu inak. Chcete vedieť ako na to?

Tento účes sa dá urobiť dvoma spôsobmi. Buď za použitia kulmy, alebo natáčiek. Natáčky sú dobré v tom, že si môžete zvoliť veľkosť priemeru, na základe čoho viete ovplyvniť veľkosť vĺn. Ideálne sú samolepiace natáčky, ktoré majú drobné zúbky – chĺpky a pre vlasy lepivý povrch. Bývajú dostupné od malých až po veľké s priemerom cca 75 mm. Jednoduché domáce použitie si zamilujete. Pramene jednoducho obmotáte okolo natáčky a pripnete sponkou. Pri kratších vlasoch držia aj bez sponiek, no čím dlhší prameň, tým viac si treba pomôcť spevnením.

Pri kulmovaní je dôležité natáčať veľké pramene, aby ste docielili bujný vlnitý efekt. Malými pramienkami docielite malé vlnky, ktorých bude mnoho. Veľkých vĺn má byť len zopár. Pri dlhších vlasoch nemusia byť vlny robené od korienkov. Výborne vyzerajú, keď sú robené od polovice dĺžky vlasov.

Spoločenské účesy. Ktorý si vyberiete?

Pre kvalitný výsledok tohto účesu bude dôležitá časť tupírovacia. Pokiaľ si vlasy upravujete natáčkami, budete musieť tupírovať na záver, pri kulmovaní to môže byť aj prvým krokom. Tupírujte samostatné pramene zo spodnej časti a zároveň fixujte lakom. Aby ste predišli chumáčom, mali by ste použiť lak stredne silný a tupírované pramene hneď po nalakovaní upraviť ako potrebujete.

Tupír začnite tvoriť zboku, pretože celý účes je posadený do strany. Jednotlivé pramene ukladajte na seba do strany. V závere zafixujte celý účes aj vlny. Opatrne, aby ste účes nezaťažili veľkým množstvom prípravku. Mali by ste použiť radšej menej ako príliš veľa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom