Elegantný účes, ktorým zaujmete

Elegantný účes, ktorým zaujmete
thinkstock.com

Vytvorte si z vlasov dokonalosť. Jednoducho, ale efektívne tak dotvoríte váš outfit na večer, alebo hoci aj bežný deň.

Elegantný účes nemusí znamenať zložitý účes. Práve to skutočné čaro účesu môže veľa krát spočívať v zopár jednoduchých ťahoch. Tak, ako zemitý a menej farebne nápadný mejkap, tak aj účes by mal byť rafinovane sexy.

K tomuto zdanlivo zložitému účesu budete potrebovať len jeden hrebeň, jednu gumičku a sponky. V prípade redších, alebo kratších vlasov pomôže aj prípadná výstuž do drdolov. Môže byť v podobe penového alebo sieťového valčeka, alebo svojim tvarom pripomína šišku, či plávajúce koleso.

Základom je rozdeliť si vlasy na dve polovice. Vrchnú polovicu vlasov odoberte spôsobom, akoby ste z nich chceli vytvoriť hustú ofinu. Povedzme bude tvoriť tretinu vlasov. Zatiaľ zostáva odklonená od zvyšnej časti vlasov. Zostávajúce dve tretiny vlasov budú vytvárať drdol smerujúci nadol. Môže sa čiastočne dotýkať krku. Buď ho vystelieme výstužou, alebo chvost natupírujeme po dĺžke a postupne tvarujeme do podoby hladkého drdolu. Na ten druhý spôsob však potrebujeme naozaj dlhé vlasy. Tento základ poriadne nalakujte, aby sa nerozpadával a aby z neho netrčali drobné vlásky.

Spoločenské účesy. Ktorý si vyberiete?

Následne vrchnú časť vlasov môžeme decentne upraviť do letmej vlny pomocou žehličky. Vlasy tvarujeme v jednom hrubom prameni. Zospodu natupírujeme a zalakujeme. Prameň nakloníme jemne doboku tak, aby letmo prevísal cez časť čela, alebo ho úplne prehneme zboku smerom dozadu. Je potrebné použiť sponky na spoj s vlasmi na temene hlavy. Následne je možné hrubý prameň predeliť na dve časti a krížom cez seba ich obtočíme okolo drdolu. Pramene môžu jemne prevísať, prípadne ich silno obtočte okolo drdolu. Nezabudnite zafixovať.

Tip: Môžete použiť nejakú ozdobu v podobe štrasovej spony alebo fascinátora, ktorý dokonale oživí efekt pôsobenia účesu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom