Sex v horúčavách: Aké sú riziká?

Sex v horúčavách: Aké sú riziká?
Sex v horúčavách: Aké sú riziká? www.thinkstockphotos.com

V posledných rokoch sa teploty počas leta dokážu vyšplhať skutočne vysoko. Teplomer neraz ukazuje aj tridsaťpäť stupňov a človek má v takýchto dňoch problém vôbec niečo urobiť. Čo však, ak nejakú tú energiu nazvyš nájdete a dostanete chuť na posteľné radovánky s vašou polovičkou?

Ako je na tom telo počas horúčav?

Ľudský organizmus je v horúcich letných dňoch vystavovaný častému prehrievaniu, a preto sa snaží ochladzovať sa. Pri vysokých teplotách sa stáva, že ochladenie je nedostatočné, a tak v tele vzniká viacero problémov. Krv hustne,  srdce, obličky a ostatné orgány začnú byť viac namáhané. Telo vo väčšej miere stráca vodu potením alebo dýchaním a hrozí dehydratácia. Ľahko sa stane, že aj bez väčšej námahy sa môžete cítiť unavený a bez energie. Leto je obdobím, kedy má človek problém urobiť aj jednoduché úkony, nie ešte nájsť energiu na ťažšiu fyzickú aktivitu.

Sex je pre organizmus záťažou

Pohlavný styk je síce príjemnou činnosťou, ale stále ide o ďalšiu záťaž pre telo navyše. Ako ste sa dočítali o pár riadkov vyššie, leto a horúce dni predstavujú príťaž pre telo samotné. Je však pravdou, že chuť na sex je práve v tomto období o to väčšia. Nie je potrebné na sex ihneď zabudnúť, no treba sa mať na pozore. Sex je aktivitou, pri ktorej sa ľahko spotíte, a tým telo stráca určité množstvo vody. Ak organizmus stratí vody príliš veľa alebo začne mať problém s ochladzovaním, môže nastať až kolaps. Taktiež sa vám zrýchľuje tep a zvyšuje sa napätie vo svaloch. Ak k tomu pripočítate vysoké teploty, verte, že svoje telo vyčerpáte oveľa skôr. Nepreceňujte preto svoje sily a hlavne nepodceňujte svoj zdravotný stav. Niekedy je možno lepšie počkať si na chladnejší deň.

Na sex vo vode radšej zabudnite!

Ak ste si povedali, že vyskúšate milovanie v bazéne, pri jazere alebo v mori, aby ste sa viac osviežili a vyhli sa horúčavám, buďte ostražití. Vo vode sa totiž nachádza veľké množstvo mikroorganizmov, ktoré vám spôsobia nemalé zdravotné problémy. Z bazéna si ľahko odnesiete infekciu či zápal, no v prírodných vodách na vás môže striehnuť ešte väčšie nebezpečenstvo. Takéto vodné plochy bývajú často značne znečistené a výskyt baktérií je o to vyšší. Vo vode môže byť prítomná napríklad baktéria E. coli, ktorej isté kmene sú patogénne a spôsobujú zdravotné ťažkosti. Medzi ne patria zápal močových ciest, hnačky či iné problémy spojené s tráviacim traktom človeka. Dajte si preto pozor, na akom mieste v prírode sa rozhodnete užiť si romantickú chvíľku.

Ako si to uľahčiť?

Aby bol sex počas horúcich letných dní o to pohodlnejší, skúste sa naň pripraviť. Rána bývajú aspoň o niečo chladnejšie, preto si radšej privstaňte a začnite deň touto príjemnou aktivitou. Dobrou pomôckou by mohol byť aj ventilátor, ktorý v miestnosti urobí jemný vánok a ochladí vzduch. Vhodné bude, ak si pred aj po sexe doprajete osviežujúcu sprchu. Ak je vonku príliš horúco, skúste sex priamo v sprche. V neposlednom rade netreba zabúdať na pitný režim. V lete hrozí telu dehydratácia najmä po fyzickej aktivite. Preto si pre istotu pripravte priamo k posteli fľašu čistej vody.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom