Ako sa zbaviť nepríjemného akné na tele?

Beauty, telo, pokožka
Ako sa zbaviť nepríjemného akné na tele? Thinkstock

Vyrážky a akné nikdy nikoho nepotešia –  na tvári a ani na iných častiach tela. Ako sa týmto nepríjemným spoločníkom vyhnúť?

Akné na tvári

Pokožku tváre si dôkladne čistite ráno aj večer, a to pleťovou vodou alebo mliekom určeným presne na typ vašej pokožky. Ak mávate akné a vyrážky často, pravdepodobne máte mastnú pleť a najlepší pre vás bude čistiaci prípravok na báze gélu, ktorý lepšie reguluje mastnotu a  odstraňuje prebytočný maz. Ak sa často vyhadzujete v oblasti líc, pravidelne čistite aj štetce na make-up a povrch mobilného telefónu. Za problémom s pleťou totiž môžu byť práve baktérie z týchto predmetov.

Vyrážky na krku

Ak máte dlhé vlasy, ich čistotu neberte na ľahkú váhu. Kvôli ich neustálemu kontaktu s pokožkou krku sa nečistoty z vlasov ako aj čiastočky vlasovej kozmetiky prenášajú práve na krk, čo spôsobuje podráždenie a vznik vyrážok. Vyhnite sa príliš tesným golierom, a ak nosíte šatky a šperky, tiež ich pravidelne čistite.

Akné v oblasti pliec

Skontrolujte si ramienka podprsenky – nemali by byť príliš tesné, pokožka by pod nimi mala dobre dýchať. Problémom môže byť aj spôsob nosenia plecniaka či kabelky – ak sú príliš ťažké, vytvárajú na oblečení a pokožke neprirodzený tlak, čo môže viesť k tvorbe vyrážok.

Vyrážky na nohách

Príčinou môže byť reakcia pokožky napríklad na telové mlieko, sprchový gél, či používaný prací prášok. Pozorne si všímajte, kedy sa vyrážky najčastejšie objavujú a problematickú kozmetiku alebo čistiaci prostriedok hneď vymeňte. Vyrážky na lýtkach sa veľmi často objavujú po holení – vždy preto používajte čistú žiletku, depilačný krém nenechávajte pôsobiť príliš dlho a hneď po holení nikdy nenanášajte samo-opaľovací krém.

Akné na zadku

O vyrážky na tejto časti tela naozaj nikto nestojí. Preto pozor na prací prášok, ktorý používate na pranie spodného prádla – mnohé obsahujú množstvo parfumovaných látok, ktoré pokožku dráždia. Noste nohavičky z príjemného vzdušného materiálu a pri hydratácii nezabúdajte ani na pokožku pozadia 😉

Akné na chrbte

S akné na chrbte má problém veľa ľudí. Príčinou môže byť príliš tesné oblečenie, nadmerné potenie alebo napríklad cvičenie na podložke plnej baktérií. Riešením je zase len dôkladné a pravidelné čistenie pokožky.

Zdroj: Herbalife

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom