5 najčastejších zlozvykov, prečo vaša pleť pôsobí unavene

Krása, pleť, pokožka, beauty
5 najčastejších zlozvykov, prečo vaša pleť pôsobí unavene Thinkstock

Máte pocit, že vaša pleť niekedy nemá zdravú farbu, pôsobí mdlo a unavene? Make-up možno na chvíľu pomôže, ale určite sa oplatí zistiť aká je vlastne príčina nezdravej farby pleti. Môžu to byť napríklad nasledujúce zlozvyky:

Nesprávne stravovanie – zdravá strava je dôležitá pre správne fungovanie celého tela, a jej nedostatky sa prirodzene prejavia aj na tom ako vyzeráme a ako sa cítime. Na pleti sa odrážajú všetky zdravé a nezdravé procesy, ktoré prebiehajú v organizme  – ak v strave neprijímate dostatok živín, pleť stráca zdravú farbu a lesk. Skúste si toto prepojenie overiť po najbližšej preflámovanej noci – množstvo vypitého alkoholu a vyfajčených cigariet sa ráno na vašej pleti takmer určite prejaví.

Zabúdate na dôkladnú očistu pleti  – dôkladné čistenie je základom starostlivosti o pleť. Mali by ste si naň nájsť čas každé ráno po zobudení a každý večer pre spaním. Vyberte si čistiacu pleťovú vodu alebo mlieko presne podľa typu vašej pleti. Aj keď sa to nezdá, po celom dni je na pleti množstvo drobných čiastočiek prachu a rôznych nečistôt z ovzdušia. A samozrejme, okrem toho treba odstrániť zvyšky prachu. Ak čistenie pleti zanedbávate, časom sa to prejaví na upchatých póroch, vyrážkach a iných viditeľných vadách.

Príliš veľa slnka – UVA a UVB žiarenie v slnečných lúčoch dokážu na nechránenej pleti narobiť viac ako dosť škody. Ak sa pred opaľovaním alebo pobytom na slnku nenatriete ochranným krémom, pleti tým rozhodne neprospejete. Okrem toho, že sa môžete spáliť budete mať sklon k tvorbe predčasných vrások, vaša pleť bude suchá a bude pôsobiť mdlo.

Prepracovanosť – väčšina z nás sa tomu nevyhne, ale každodenné dlhé vysedávanie v dusných uzavretých kanceláriách našej pleti tiež neprospieva.  Preto kedykoľvek sa dá, odlepte sa od počítača a vybehnite aspoň na chvíľku na čerstvý vzduch, prejdite sa okolo budovy a vyčistite si hlavu od pracovného stresu. Pleti pomôžete aj keď ju ochránite kvalitným hydratačným krémom.

Nedostatok pohybu – pravidelný pohyb neprospieva len celkovému zdraviu ale pozitívne sa prejaví aj na výzore vašej pleti. Pri fyzickej námahe sa zlepšuje krvný obeh a okysličená krv sa dostáva priamo do buniek – čo sa po cvičení prejaví aj na zdravo vyzerajúcej pleti. Skúste aktívny pohyb začleniť do každého dňa – postačí napríklad aj rezká chôdza z práce domov.

Zdroj: Herbalife

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom