4 najväčšie hriechy v starostlivosti o pleť, takto si ju môžete zničiť!

Pleť, pokožka, tvár, maska
4 najväčšie hriechy v starostlivosti o pleť, takto si ju môžete zničiť! Thinkstock

Nemali by sme, ale robíme to. Aké sú chyby, ktorých sa dopúšťame v rámci starostlivosti o pleť, alebo len tak za bežného dňa? Čítajte ďalej!

Snažíme sa starať o svoju pokožku, dodávať je hydratáciu, vitamíny, čistiť ju, ale občas to poriadne prestrelíme. Všetkého veľa škodí.

Prehnané umývanie

Máte mastnú pleť? Snažíte sa ju často umývať a pílingovať? Niekedy práve nadmerné drhnutie vašej tvári škodí. Čím častejšie umývate pleť a obzvlášť mydlami, tým viac ju nútite produkovať ochranné látky vo forme mazu. Dráždite tým bunky kože, ktoré potom reagujú vo forme zápalov.

Veľa prípravkov

Zastihli ste sa pri používaní krémov a čistiacich produktov, že máte plnú policu rôznorodých prípravkov na tvár? A používate ich viac ako päť denne? Tak mali by ste vedieť, že je potrebné skrotnúť. Pokiaľ bude vaša životospráva správna, budete dostatočne prijímať tekutín a doprajete si aj spánok, nie je dôvod k nezdravej pokožke. Takže postačí jeden čistiaci gél, denný a nočný krém, prípadne krém na oči. Nie je nutné pleť „drogovať“ nadbytočným množstvom prípravkov.

Dotyky a čistota

Dotýkate sa rukami svojej tváre? STOP! Takýmto spôsobom doslova rozpútavate bakteriálnu vojnu na vašej tvári. Denne chytáme do rúk mobil, prikladáme k tvári štetce, naša tvár sa obtiera o obliečky. Je potrebné dodržiavať pravidelnú hygienu všetkého, čo má kontakt s vašou tvárou.

Nedostatok spánku

Neverili by ste, aké je antivráskové sérum, ak si doprajete dlhé hodiny spánku. Ak máte vrásky pod očami, kruhy a suchú pokožku, verte, že vám chýba prirodzený oddych tela. Doprajte si základné potreby a zmenu uvidíte.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom