Prečo sú muži závislí od diaľkového ovládača?

Televízor, diaľkový ovládač, pár, dvaja, pozeranie TV, manželstvo
shutterstock.com

Ak vás poriadne vytáča ustavičné partnerove prepínanie televíznych kanálov a nechápete priam chorobnú závislosť vášho najdrahšieho od čarovného prístroja, ktorý mu to umožní, prezradíme vám, čo sa skrýva za touto ich činnosťou.

Jedna z vecí, ktoré my ženy z duše nenávidíme, je partner, ktorý diaľkovým ovládačom prepína televízne programy a onen diaľkový ovládač nazýva svojim najlepším priateľom. Keď mu ho chcete zobrať, priam s nasadením života oň bojuje. Aj vy to máte doma? Sedí pred obrazovkou s neprítomným pohľadom, pripomínajúc zombie, stláča gombíky a nič poriadne nepozerá. Zatiaľ čo vy si chcete v pokoji rodinného pohodlia pozrieť nejaký dobrý film. Prečo to vlastne muži robia? Je to preto, že nás chcú vytočiť? Vo väčšine prípadov nie.

Muži prepínaním kanálov potrebujú riešiť problémy

Kedysi chlapi, keď mali starosti a potrebovali si v hlave utriediť myšlienky, sedeli pred ohniskom a pozerali do ohňa tuho rozmýšľajúc. V súčasnosti si v obývačke oheň v drvivej väčšine domácností nezakladáme. Namiesto ohňa je tu totiž televízor.

Muž, ktorý bezducho prepína kanály, tak v skutočnosti zabúda na svoje starosti. Zaujíma sa len o podstatu každého príbehu. Keď ju pochopí a vyrieši, ide ďalej. Riešením problémov iných zabúda na svoje. Takýto muž býva hluchý či slepý. Je ťažké s ním hovoriť a zbytočné sa hádať. Neplytvajte teda navnivoč svojou energiou. Buď si zaobstarajte druhý televízor alebo sa venujte inej činnosti.

Ženy považujú city za najdôležitejšie

Slabšie pohlavie zase potrebuje sledovať dej, emócie, reakcie a vzájomné vzťahy hlavných protagonistov daného príbehu. A tie si musíme pozrieť dokonca, inak z filmu nič nemáme. Čo z toho nakoniec vyplýva? Každé manželstvo či spolužitie muža a ženy je najmä o kompromisoch. A to nekonečných…

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom