Mejkap za 10 minút, tu je 8 krokov

Makeup, linka, maskara, mejkap, líčenie, beauty
Mejkap za 10 minút, tu je 8 krokov Thinkstock

Nemáte ráno na nič čas a líčenie vám naháňa hrôzu? Trvá dlho a stále nemáte svoje osvedčené ťahy? Poradíme vám, ako celý proces urýchliť.

Pokiaľ nájdete správnu techniku, jednoduchých pár produktov a najmä dobré pomôcky, váš mejkap bude rýchly a aj dobre vyzerajúci.

1. Základom je kvalitný mejkap a pomôcka na jeho nanášanie, štetec.

Ak sa pýtate, tak nie, štetec na mejkap nie je zbytočnosť vo vašej kozmetickej kapsičke. Je to urýchľovač času a prostriedok na bezchybný mejkap. Dobrým štetcom dokážete naniesť mejkap za dve minúty, a to rovnomerne!

2. Korektor pod oči

Krytie kruhov a zároveň rozjasnenie je dôležitý krok pre kvalitne a sviežo vyzerajúci mejkap. Odstrániť známky únavy dokážete vlastným prstom za minútku.

3. Lícenka alebo bronzer

Plochým, guľatým, alebo šikmo zastrihnutým štetcom naneste farbu na alebo pod lícne kosti. Opäť kvalita štetca zodpovedá za výsledok. Doprajte si preto prírodné vlákno, ktoré má dlhú životnosť a nevypadávajú z neho chlpy. Rovnako však nanesené líčka pôsobia rovnomernejšie. Máme ďalšiu minútku za sebou.

5. Obočie

Dĺžka trvania zvýraznenia obočia je závislá na vašej zručnosti a praxi. Pokiaľ ste si osvedčili, aký tvar a intenzita vám pristane, stačí už len chytiť do ruky ceruzku alebo tieň a obočie je do dvoch minút hotové.

6. Očný tieň alebo ceruzka

Ďalšie dve minúty vám pravdepodobne zaberú oči. Ak si zvolíte jednu farbu očného tieňa v kombinácii s ceruzkou, máte to za chvíľu hotové. Tieň rozhodne nanášajte prstom alebo aplikátorom.Ceruzku preferujte skôr polomäkkú, aby dobre kreslila aj na očný tieň, ale aj prípadne do vnútorného oka.

7. Maskara

Nezaberie viac ako minútu.

8. Pery

Lesk je najrýchlejšia voľba, akou môžete celý proces líčenia ešte viac urýchliť. Avšak ani nanesenie rúžu by nemalo trvať viac ako minútu.

Pokiaľ si nacvičíte ťahy rukou, zadovážite dobrých pomocníkov, najmä pokiaľ ide o štetce na mejkap a líčka a eliminujete množstvo použitých produktov, ide to samo.

Vyskúšané, osvedčené! Inšpirujte sa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom