III.Keltský horoskop: Nájdite si svoj strom podľa dátumu narodenia

Keltský horoskop

Aj v tejto časti, a zároveň v poslednej, vám prinášame jedinečný keltský horoskop podľa stromov. Nájdite si ten svoj.

V nasledujúcich riadkoch nájdete posledné z keltských stromoskopov.

Jaseň

21.5. – 30.5. / 21.11. – 30.11.

Narodení v znamení Jaseňa sú deti šťasteny a vysokej inteligencie. V živote i v práci dosahujú najvyššie méty, pretože v komplikovaných situáciách dokážu nájsť správne riešenie. Ľudia tohto stromu často bývajú obklopení spoločníkmi slabšieho charakteru, pre ktorých sa stávajú učiteľmi. V milostnom živote nepatria medzi búrlivých milencov, ale vďaka svojej vernosti a spoľahlivosti bývajú ideálnymi partnermi. No pomerne náročnými.

Hrab

31.5. – 10.6. / 1.12. – 10.12.

Ľudia v tomto znamení vynikajú svojou pracovitosťou. Bývajú veľmi poriadni a spoľahliví. Ľahko sa podriaďujú stanovenému poriadku, prísne dbajú na dodržiavanie pravidiel, preto sa veľmi dobre uplatnia v bankovníctve, na úradoch alebo vo vojenských funkciách. Dosť im dokáže znepríjemniť život ich vrodená nedôvera k ostatným ľuďom. Často utekajú do svojho sveta snov. Mávajú tiež umelecké sklony a do svojich diel premietajú svoje sny. Veľmi túžia po uznaní a kariére, ale o peniaze im až tak nejde. Manželský sľub je pre nich takmer posvätný.

Osika

11.6. – 20.6. / 11.12. – 20.12.

Ľudia pod nadvládou Osiky mávajú pestrý život. Vďaka dobrodružnej povahe robia všetko s veľkým elánom. V porovnaní s ostatnými žijú skutočne naplno. Vedia sa vyrovnať s tvrdými podmienkami a zosypú sa až v okamžiku, keď sa v ich blízkosti objaví podobne silný súper. Majú neuveriteľne vyvinutý zmysel pre humor. Napriek tomu, že sú obdarení umeleckým cítením a zmyslom pre obchod, chýba Osikám vytrvalosť, aby dosiahli skutočného úspechu. Vďaka svojej povrchnosti nevedia byť stálymi partnermi v láske ani manželstvo. Na druhej strane milujú rodinný život a dokážu veľmi silno priľnúť k zvieratám.

Breza

21.6. (letný slnovrat)

Ľudia narodení v znamení Brezy majú veľmi príjemnú a dobrú povahu. Sú citovo založení, milujú svoj domov, dobrú hudbu a neradi bývajú sami. Brezy mávajú tendenciu odvádzať svoju prácu dobre. Nie sú to vyhlásení bojovníci, ale skôr pokojnejšie povahy. Dokážu si zachovať skromnosť i v tvrdých podmienkach. Vďaka nej bývajú spokojní takmer každú sekundu svojho života. Často sú puritánski a moralizujúci. Obľubujú knihy a umenie, chýba im však schopnosť bojovať za svoje ciele.

Jabloň

22.6. – 2.7. / 22.12. – 1.1.

Ľudia Jablone bývajú sympatickí, oplývajú čarom osobnosti. Majú radi dobrodružstvo a spoznávanie nového. Radi čítajú, lúštia záhady. Ich objaviteľský duch sa môže uplatniť v akomkoľvek obore. Životný štýl Jablone býva chaotický a neodpovedá tomu klasickému. Sú nestále v zamestnaní, a preto ho často menia. Nemajú totiž rada stereotyp a monotónnosť. Okolo nich je veľmi veľa priateľov. Životného partnera hľadajú citlivého i tolerantného.

Jelša

23.9. (jesenná rovnodennosť)

Ľudia narodení pod nadvládou Jelše sú pomerne vzácni a dalo by sa o nich povedať, že sú takmer bez chyby. Kam prídu, tam prinášajú mier a pokoj. Vedia sa dokonalo ovládať a životom sa dokážu pohybovať bez akéhokoľvek zvýšenia hlasu. Jelše majú rady kultúru, hudbu a obľubujú čítanie. Sú to vzdelaní ľudia a vzdelanú spoločnosť aj vyhľadávajú. V láske dokážu byť až neuveriteľne obetaví, veľmi tolerantní. Milujú naozaj vrúcne a nesebecky. Partnerove priestupky a prípadne nevery riešia v pokoji a s rozvahou.

Buk

21.12. (zimný slnovrat)

Ľudia Buku dostali do vienka jedinečné schopnosti. Mávajú odvážne životné plány, ktoré väčšinou premenia v skutočnosť. Vyznačujú sa pracovitosťou a cieľavedomosťou, ktoré dokážu uplatniť vo vodcovských pozíciách. V láske sú veľmi vyberaví a nie je jednoduché žiť po ich boku. Potrebujú značne tolerantného partnera. Tešia sa pevnému zdraviu. Naplňujú porekadlo: Zdravý ako buk.

Nenašli ste si svoj dátum narodenia? Skúste nahliadnuť tu alebo tiež tu:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom