Mama narodená v znamení Kozorožec je veľmi úzkostlivá a od malička vštepuje svojim deťom pravidlá a prísny režim. Kŕmi ich len zdravými potravinami a práve z tohto znamenia nájdete najviac „biomatiek“.  Tieto mamy sú prehnane úzkostlivé a pesimistické. Snažia sa zabezpečiť svojim potomkom všetko, najmä čo sa týka materiálnej stránky. Keďže Kozorožec je skôr mužské znamenie, tieto mamy pôsobia rezervovane a nemožno ich nazvať príliš láskavými. Sú totiž zvyknuté prejavovať svoju náklonnosť najmä skutkami, a nie bozkami. Viac láskavosti prejavujú k svojim vnukom, pretože sa až potom zbavia svojho strachu zo zlyhania.

Mama Kozorožec je veľmi silná osobnosť, ktorá si zo svojich detí určite nebude robiť kamarátov, lebo považuje za dôležité dodržiavať vekovú hierarchiu. Keďže sama rešpektuje svojich rodičov ( aj keď ich často nemá rada), zachováva si od svojich detí odstup a vyžaduje rešpekt. Odvrátenou stránkou tohto prístupu je, že jej deti sa cítia nemilované a stávajú sa závislé a nesamostatné. Mnohokrát si so svojou matkou Kozorožec nedokážu vytvoriť žiadne citové puto kvôli jej sparťanskej výchove.

Nenechajte sa oklamať ich krehkým ženským výzorom, vo vnútri sú veľmi tvrdé a prehnane zodpovedné. Tieto železné dámy sú posadnuté dokonalosťou a nezľaknú sa tvrdej práce, ich silu im môže závidieť aj muž. Život berú príliš vážne a rovnako i materstvo. Mali ste v detstve na svojich pleciach príliš veľa zodpovednosti? Možno aj to je jeden z dôvodov, že neveríte životu a jeho krásam. Za všetkým hľadáte chybu.

Mama Strelec ťažko pracuje, aby svojim deťom zabezpečila čo najlepšiu budúcnosť. Za to vyžaduje úctu a poslušnosť. Nedôveruje nielen okoliu, ale ani sama sebe a veľmi sa bojí vlastného zlyhania. Táto perfekcionistka sa podobá vojakovi, ale na druhej strane deti nikdy do ničoho príliš netlačí. Jej prístup rozvíja ich osobnosť. Začnú skôr chodiť, čítať a písať. No po emocionálnej stránke potomkovia mamy narodenej v znamení Kozorožec dosť strádajú.

Ako bolo spomenuté vyššie, Kozorožec nie je materské, ale skôr otcovské znamenie zverokruhu, a to dodáva vašej úlohe mamy pikantnosť. Viete zastúpiť oboch rodičov, ale s jasnou prevahou mužskej úlohy. Nieže by vo vás nebola žiadna ženská sentimentalita, ale vy ako znamenie Saturna si dobre uvedomujete také charakterové vlastnosti, ako je panovačnosť a dokonca prísnosť. Nebojíte sa stanoviť hranice a naučiť deti drsné, ale potrebné lekcie do života. Chceli by ste byť svojim deťom nablízku, no necítite potrebu byť ich najlepším priateľom. Možno nie ste najcitlivejšou osobou na zemi a radšej prejavujete svoju lojalitu svojimi činmi ako svojimi emóciami. Počas povinností sa však nezabudnite zastaviť a tešiť sa z príjemných maličkostí. Život letí. Z vašich detí môžu vyrásť síce inteligentné a silné osobnosti, ktoré vás však nemusia mať radi.

Silne stránky osobnosti: zodpovednosť, dôslednosť, plánovanie, úcta k tradíciám, sila, trpezlivosť

Slabé stránky osobnosti: pesimizmus, úzkostlivosť, prílišná diskrétnosť, pochybnosti o sebe, nedôverčivosť, prehnaná kritickosť a prísnosť

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom