Ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení sú veľmi ambiciózni a cieľavedomí. Život často zasväcujú hľadaniu zmyslu svojho života. Kozorožci disponujú veľkou vierou vo svoje vlastné schopnosti.

Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu sú zvyčajne psychicky silní, okolie ich však spravidla nepochopí. Nájdete medzi nimi mysliteľov a darí sa im v podnikaní alebo v akejkoľvek forme práce, kde sú sami sebe pánmi. Kozorožec je dotieravé  znamenie, ktorému vládne Saturn, planéta nepriazne osudu.

Kozorožci  bývajú zväčša veľmi nezávislí a všestranní vo všetkom, čo robia, a nenávidia, ak sú pod kontrolou ostatných. Títo ľudia rozdrvia na prach všetko, čo im príde do cesty. Čas je určite na ich strane. S pribúdajúcimi rokmi sa im to uľahčuje. Keď zostarnú, začnú brať život s väčšou ľahkosťou.

Jedinci narodení pod znamením Kozorožec musia byť vodcami v čomkoľvek, do čoho sú zapojení, inak majú sklon stratiť o to záujem. Pôsobia chladne a odmerane, no kto ich lepšie spozná, objaví ich citlivú a sympatickú dušu. Teda, ak  sa dostane cez ich obranné múry. Kozorožci si vážia priateľstvo a nemajú problém poskytnúť pevné rameno, o ktoré sa môžete s istotou oprieť. Jednou z ich pozoruhodných vlastností je ich jemný zmysel pre humor.

Títo ľudia majú netypické predstavy o láske, povinnostiach a sociálnom postavení, a preto sú často považovaní za „podivínov“. Dosť sa odlišujú od svojich rovesníkov alebo kolegov. Kozorožci sa snažia cítiť za každých okolností bezpečne a potrebujú mať istoty . Preto radi plánujú.  No ich zápornou vlastnosťou je pýcha, vďaka ktorej nikdy neodpustia nikomu, kto ich znevažuje alebo im nadáva

Ľudia narodení v tomto znamení sú často vynikajúcimi rečníkmi. Nie však preto, že majú na to prirodzený talent, ale preto, že si všetko dôkladne vopred naplánujú. Aj keď sa môže zdať, že sú chladní, majú vrelé, empatické a súcitné srdce.

Strach je koreňom všetkých problémov Kozorožca. Ak chce byť v živote úspešný, je nevyhnutné, aby sa zbavil týchto obáv. A tiež zmiernil zo svojich nárokov, ktoré kladie na seba.

Jedinci narodení v tomto období roka si vážia šikovných a intelektuálne založených ľudí. Nikdy sa do záležitostí iných nestarajú, pretože to sami neznášajú.

Kozorožci dosahujú úspešnú kariéru vo verejných funkciách. Vláda alebo zodpovedné kontrolné a riadiace pozície sú pre nich tou najlepšou prácou.

Súkromný a rodinný život Kozorožcov je často problémový. Mnohokrát sa cítia „osamelí“ a nepochopení, aj keď to tak nie je. Na druhej strane potrebujú stabilný vzťah. Veľký dôraz kladú na osobné šťastie.

Najčastejšie zdravotné problémy Kozorožcov

Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu mávajú bolesti nôh, chrbtice, zubov, tráviace ťažkosti, reumatické ochorenia, dnu a trpia tiež rôznymi alergiami. Mali by si dávať pozor aj na časté úrazy.

Kozorožec – silné a slabé stránky

Bývajú dva druhy Kozorožcov.  Prví sú usilovní workoholici, ktorí trávia väčšinu roka v práci. Tí druhí inklinujú k rodinnému životu a pôsobeniu v spoločenských organizáciách.   Radi dosiahnu úspech v akomkoľvek podnikaní. Čím viac prekážok majú, o to viac si vedia vychutnať dosiahnutý úspech.

Hlavný rozkvet prichádza po 45 rokoch, keď už Kozorožec získal základné skúsenosti v láske a kariére. Vek, osobné skúsenosti, najmä negatívne, známe prostredie sú skutočnými pokladmi pre Kozorožca. Jeho odhodlanie pomáha prekonávať rôzne ťažkosti, s ktorými sa na ceste života stretáva.

Kozorožec musí rozvíjať svoju trpezlivosť, vôľu a trénovať intelekt. Duchovne nevyvinutí Kozorožci sú zvyčajne nudní a manipulatívni. No to nemusí platiť o pár rokov. Títo ľudia sa v priebehu rokov menia, takže nudná fáza je zväčša krátka. Keďže sú trpezliví a cieľavedomí, bývajú úspešnými športovcami, horolezcami a nachádzajú záľubu v automobilových pretekoch.

Ľudia narodení v znamení Kozorožec bývajú tiež veľmi konzervatívni a trvajú na zachovaní zvykov z ich detstva. Môžu byť krutí, ak ich zradia alebo sklamú.  Kozorožci neznášajú podvádzanie. Takého človeka rýchlo odsúdia a len zriedkakedy mu odpustia.  Ak sa v láske sklamú, mnohokrát  zostávajú slobodní do konca života, len aby sa druhý raz nepopálili.

Vhodné povolania pre znamenie Kozorožec

Vytrvalosť, húževnatosť, pracovitosť, trpezlivosť – vlastnosti, ktoré mu pomáhajú dosahovať výšky v akejkoľvek profesii. Hlavnou vecou je vybrať si niečo, čo prinesie nielen dostatok financií, ale Kozorožca aj úprimne zaujme. Ideálne sú pre nich spomínané riadiace verejné funkcie vo vláde a v samosprávach.

Muž Kozorožec

Muž narodený v znamení Kozorožec vďaka svojej vytrvalosti ľahko porazí svojich rivalov. Všetko má vopred premyslené, vrátane záložného plánu v prípade zlyhania prvého. Bavia ho zložité úlohy, v ktorých nachádza príležitosť na sebarozvoj. Muž Kozorožec je ako víno. S pribúdajúcim vekom sa stáva vyzretejším, silnejším a bohatším. Ale ak stretnete mladého Kozorožca, potom sa s najväčšou pravdepodobnosťou pred vami objaví odvážny darebák, ktorý má ďaleko od dobrého chlapca.

Vďaka chybám, problémom, nesplneným snom sa však jeho osobnosť rozvíja. Približne vo veku 30 rokov sa zlý chlapec zmení na zaujímavého a galantného muža obdareného fyzickou príťažlivosťou a duchovnými schopnosťami. Ale tento „šibal“ sa nechystá založiť rodinu, chce prenášať hory.

Každé počínanie muža narodeného v tomto znamení musí mať výsledok. Prázdne sľuby, klebetenie, nečinné myšlienky – to nie je o ňom. Kozorožec nerád stráca čas. Preto sa väčšina mužov narodených v tomto znamení stáva slávnymi osobnosťami, dosahuje výšky v tom, čo majú radi. Pozoruhodnou povahovou črtou tohto muža je melancholická nálada, ktorá často prechádza do úplnej skľúčenosti a depresie. Z tohto dôvodu mnoho cudzincov vníma Kozorožca ako introvertného a nudného človeka. Mimochodom, Kozorožci nie sú vždy skúpi na emócie, medzi nimi nájdete aj mužov, ktorí sa s radosťou vydajú na dobrodružstvo a nikdy ho nebudú ľutovať.

Známi muži narodení v znamení Kozorožec

Rytmus, Jiří Sovák, Jared Leto, Gerard Depardieu, Jude Law, Anthony Hopkins, Jerome D. Salinger, Isaac Newton,  Nicolas Cage, Lewis Hamilton, Elvis Presley, David Bowie, Orlando Bloom, Martin Luther King, Benjamin Franklin, Al Capone, Jim Carrey, Muhammad Ali, Michael Schumacher

Žena Kozorožec

Žena narodená v znamení Kozorožec je veľmi náročná na svoje deti a svojho partnera. Vďaka schopnosti prekonávať každodenné ťažkosti, potrebe mať všetko usporiadané a naplánované, je život s týmto nežným pohlavím usporiadaný a predvídateľný. Žena Kozorožec je tvrdohlavá karieristka, ktorá dokáže všetkých svojich kolegov vyradiť z boja o postup na kariérnom rebríčku a nemilosrdne im odseknúť hlavy.

Avšak táto skutočnosť je ukrytá hlboko vo vnútri za maskou dobromyseľnej a sympatickej dámy, takže je riskantné jej uveriť. Žena narodená v tomto znamení nemá problém lusknutím prstov systematicky a sofistikovane pripútať k sebe najsľubnejšieho ženícha a žiť šťastne. No na tejto zemi však existujú ďalšie zaujímavé veci, napríklad práca a kariéra. Táto žena je navyše veľmi realistická a rodinné šťastie pre ňu existuje iba v romantických komédiách.

V skutočnosti je to milá a sympatická osoba, ale túto tvár ženy Kozorožec poznajú ľudia iba v jej súkromí. V práci to od nej nečakajte. Ak však chcete byť v profesijnej oblasti úspešní, stojí za to počúvať jej rady. Sú veľmi múdre a absolútne účinné.

Napriek všetkému odhodlaniu týchto žien sú zriedka v centre pozornosti a existuje pre to vysvetlenie – takúto pozornosť jednoducho nepotrebujú. Všeobecne platí, že osobnosť Kozorožca zostáva tajomstvom takmer pre každého, pretože nerada rozpráva o sebe a necháva si pre seba aj tie najnevinnejšie drobnosti. Toto tajnostkárstvo je najčastejšie dôsledkom strachu pred zradou a sklamaním.

Známe ženy narodené v znamení Kozorožec

Jana Brejchová, Elena Podzámska, Marlene Dietrich, Kate Moss, Vanessa Paradis, vojvodkyňa z Cambridgea

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom