Malý Kozorožec sa usiluje byť čo najskôr nezávislý.  Ledva začne chodiť, už sa snaží pomáhať svojim rodičom. Neodmietajte jeho pomoc a snažte sa ho v tom podporovať, aj keď sa mu zo začiatku dariť nebude. Pomoc malého Kozorožca by sa nemala odmietnuť. Deti narodené v tomto znamení zverokruhu bývajú rozmarné a dosť náročné. Sú však veľmi inteligentné, pedantné a cieľavedomé.

Kozorožci už od útleho detstva svojim rodičom nerobia veľké problémy. Správajú sa mnohokrát ako malí dospelí. Sú disciplinovaní, poslušní a dosť opatrní. Taktiež nedôverčiví a vážni. Rodičia by ich mali naučiť brať život s ľahkosťou a s humorom. Naučte vášho malého Kozorožca  relaxovať a baviť sa. Nikdy ho neporovnávajte s inými deťmi a nepoukazujte na to, čo dosiahli na rozdiel od neho.  Už i tak je toto znamenie príliš náročné na seba a mohlo by ešte viac zatrpknúť, ak sa mu nedarí.

Malí Kozorožci sú vyberaví v jedle, ale inak bývajú skromní. Nevyžadujú pozornosť, ani stále nové hračky. Dieťa narodené v tomto znamení zverokruhu sa uskromní aj s tým, čo má  a nebude požadovať nové.

Navonok môže malý Kozorožec pôsobiť chladne a odmerane. No v skutočnosti svojich rodičov zbožňuje. Snaží sa im vo všetkom vyhovieť, aby si získal ich lásku. Je to starostlivý a zodpovedný tvor, ktorý sa o vás v starobe postará. Rovnako, ako ste sa starali vy o neho.

Dospievajúci Kozorožec sa usiluje nájsť sám seba. Potrebuje komunikovať s dospelými na rovnakom základe a hovoriť s nimi o vážnych veciach v živote. Toto znamenie si stanovuje konkrétne ciele a vynakladá maximálne úsilie na ich dosiahnutie. Často však nemá podporu svojich rodičov.

Kozorožec dieťa: Dievča

Dievčatá narodené v znamení Kozorožec sú na seba veľmi prísne a disciplinované. Je pre nich dôležité cítiť rodičovskú lásku, a to len tak nepodmienene. Nie preto, že sú poslušné, alebo preto, čo urobili. Dievča Kozorožec sa môže stiahnuť do seba, trápiť sa svojimi vlastnými skutočnými a vymyslenými chybami. Rodičia musia byť k svojej dcére vnímaví, sledovať jej správanie, povzbudzovať ju a zvyšovať jej sebavedomie. Malé dievča tohto znamenia potrebuje rodičovskú starostlivosť, avšak bez preháňania. Nadmerná ochrana a dohľad jej zas môžu uškodiť.

Všeobecne platí, že deti narodené v súhvezdí Kozorožca sú často introverti, a preto je potrebné od malička v nich vzbudzovať dôveru v iných ľudí. Majú silný charakter a sú schopní stať sa vodcami, ak nájdu podporu okolia.

Kozorožec dieťa: Chlapec

Chlapci narodení v tomto znamení zverokruhu sú úplne sebestační. Nemávajú veľa priateľov, ale netrápi ich to.  Kozorožci nebudú rozprávať ostatným o svojich zámeroch a túžbach: stanovia si cieľ a idú k nemu. Keď si každý je istý, že vodcom je niekto iný, Kozorožec sa zrazu prihlási a ukáže sa ako víťaz. Jeho cieľavedomosť sa prejavuje vo všetkom, aj v maličkostiach, aj v dôležitých otázkach.

Chlapec tohto znamenia je veľmi pripútaný k rodine, vždy chráni svojich mladších bratov a sestry. Niekedy na nich žiarli, ale len z nedostatku pozornosti. Ako tínedžer začína čoskoro zarábať peniaze na svoje osobné potreby a rodičia by ho v tomto snažení mali povzbudiť. Chlapci Kozorožci uprednostňujú aktívny životný štýl, často sa venujú športu. Sú veľmi organizovaní, zodpovední a nezávislí.

Ako vychovávať dieťa Kozorožec

Ak budete na vášho malého Kozorožca vyvíjať nátlak a obviňovať ho z nerozhodnosti, nič nedosiahnete. Dieťa v tomto znamení zbytočne nemíňa energiu na prázdne sľuby a nesťažuje sa na maličkosti.  Zvonku sa vám môže zdať, že je nerozhodné, no v skutočnosti čaká na vhodný okamih, kedy konať. Je to veľmi trpezlivá a vytrvalá osobnosť, ktorá vďaka svojej skrytej vnútornej sile dosiahne veľa.  Keďže je Kozorožec cieľavedomý, nemusíte naň tlačiť a do niečoho ho nútiť. Spôsobíte tým opak.  Najviac oceňujú, keď si môžu robiť veci po svojom. Oni sa už vo svojom vnútri dávno rozhodli.

Rodičia detí narodených v tomto znamení by mali svoje ratolesti však naučiť robiť kompromisy a spolupracovať s ostatnými. Nie všetko totiž dokážu zvládnuť sami. Naučte ich vyjednávať a komunikovať, čítajte s nimi, rozprávajte sa s nimi. Učte ich akceptovať názory iných a veriť aj iným, nielen sebe.

Malý Kozorožec len veľmi ťažko prijíma akúkoľvek zmenu. Preto je dosť nepravdepodobné, že z neho bude revolucionár alebo reformátor, ktorý zavádza do života ostatných zmeny. Bude sa držať zaužívaných tradícií a konceptov. A neprekáža mu, že môžu byť často zastarané. Pokúste sa dieťaťu narodenom v tomto znamení zverokruhu  vštepiť schopnosť pozerať sa na staré veci novým spôsobom a hľadať alternatívu k tej súčasnej.

Pre Kozorožca je užitočné komunikovať častejšie s rovesníkmi, pretože je to od prírody domased, ktorý nemá rád spoločnosť. Ak ho ponecháte, môže celkom prepadnúť virtuálnemu svetu a uzavrieť sa do seba.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom