Esenciálne oleje vám nahradia parfum

Esenciálne oleje vám nahradia parfum
thinkstockphoto.com

Ešte stále ste si nenašli tú svoju vôňu? Zdajú sa vám ťažké alebo príliš výrazné arómy z parfumov? Skúste si esenciálne oleje a garantujeme vám, že vás pohltia ich vznešené vône.

Esenciálne oleje majú veľmi prenikavú vôňu, vďaka čomu sa môžu použiť ako aromaterapia, vôňa do bytu, ale aj ako parfum. Možno si to neuvedomujete, ale keď kupujete parfum, nikdy to nie je prírodná vôňa. Obsahujú syntetické zložky, ktoré zasahujú vaše hormóny.

Niektoré éterické oleje majú príkru a štipľavú vôňu. Existujú však aj také, ktoré voňajú neodolateľne. Na rozdiel od parfumov neobsahujú žiadne syntetické zložky ako ftaláty. Majú liečivé vlastnosti.

Jasmínový olej

Olej sladkej a kvetinovej vône má zázračný účinok znižovania úzkostných stavov. Je to drahá náhrada pafumu, avšak má ďalekosiahle vyššie účinky ako chemicky spracovaná vôňa.

Prečo máme potrebu voňať?

Ružový olej

Stačí jedna kvapka a vydrží celý deň. Veľmi sýta a nádherná vôňa pripomínajúca ružový sad.

Ylang ylang

Esenciálny olej vyrobený z kvetiny ylang ylang má upokojujúce účinky, vďaka čomu sa budete cítiť vyrovnane a harmonicky. Jeho vôňa je romantická a využíva sa vo východných krajinách u novomanželov.

Vanilkový esenciálny olej

Vanilka má veľmi sladkú vôňu a buď ju milujete, alebo nenávidíte. Často sa využíva jej vôňa do telových sprejov, avšak v podobe esenciálnych olejov je podstatne intenzívnejšia.

Pomarančový esenciálny olej

Pre milovníkov citrusov je tu svieža vôňa esenciálnych olejov. Ak však máte jemnú pokožku, radšej ho zmiešajte s neutrálnejším jojobovým olejom. Citrusy sú výborným budičom dobrej nálady.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom