Čo treba vedieť o detoxe pre vašu pleť?

Čo treba vedieť o detoxe pre vašu pleť?
Čo treba vedieť o detoxe pre vašu pleť? Thinkstock

Na sviatky máme najviac času na domácu pohodu, a preto si môžeme dovoliť zregenerovať svoje telo. Nezabúdajte na svoju pleť, ktorá si tiež zaslúži oddych.

Niekedy si to vyžaduje naša práca, inokedy je to v nás, že bez mejkapu nevyjdeme ani na ulicu. Skrátka my, ženy potrebujeme byť stále čo najbližšie k dokonalosti, preto našou neoddeliteľnou súčasťou je kozmetická taštička. Každý produkt, ktorý nám pridá na kráse je náš kamarát, no niekedy by sme si mali dať aj pauzu.

Dajte si pauzu od mejkapu

Denno denné používanie mejkapu vám nemusí výslovne ublížiť, ale stále je to umelá vrstva, ktorá nám maskuje pleť a občas potrebuje pokožka oddych. Obzvlášť v zime má pokožka sklony k sušeniu až šupinateniu, a preto nemusí mejkap dobre vyzerať a ani pleť nemusí dobre mejkap znášať. Aspoň na sviatky, keď ste väčšinou doma alebo cez víkendy nechajte pleť oddýchnuť.

Prekvapivé príčiny vrások

BB krém namiesto mejkapu

BB krémy sú známe svojimi protizápalovými účinkami a hydratačnými vplyvmi na pokožku. Keďže dokáže vytónovať pleť a zakryť drobné nedokonalosti, môže byť dočasne náhradou mejkapu, keď sa už budete chcieť líčiť.

Korektor

Niekedy postačí len lokálne krytie a vaša pleť môže vyznieť veľmi sviežo. Zakryte si kruhy pod očami, prípadne korektor použite na vyrážky. Má vysušujúcu vlastnosť, preto je vhodný na lokálne krytie.

Masky a pílingy

Keď máte dostatok času na seba, mali by ste si dopriať kúry pre pleť ako vyživujúce masky a pílingy, ktoré vám ošetria a zregenerujú pokožku.

Dajte stop soláriu

Hnedá pleť je krásna, no vďaka tomu aj zaručujete jej starnutie, takže v rámci regenerácie radšej použite opaľovací krém, ktorý môžete jemne pridať do telového mlieka alebo denného krému. Vďaka tomu nadobudnete decentné zhnednutie bez toho, aby ste si uškodili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom