5 najčastejších chýb pri líčení. Robíte ich aj vy?

5 najčastejších chýb pri líčení. Robíte ich aj vy?
5 najčastejších chýb pri líčení. Robíte ich aj vy? Thinkstock

Niekedy z nás mejkap urobí dokonalé samice, ale občas sa stane, že to trochu prešvihneme. Aké chyby robíme najčastejšie?

Líčením sa snažíme podčiarknuť našu prirodzenú krásu a zakryť nedostatky pleti. Niekedy z nás mejkap urobí dokonalé samice, ale občas sa stane, že to trochu prešvihneme. Povieme si o chybách, ktorých sa ženy často dopúšťajú, a ktoré môžu celkový efekt pokaziť.

1. Zlý odtieň mejkapu

Mnoho žien siaha po príliš tmavých mejkapoch alebo odtieňoch, ktoré pokožku zbytočne zostarujú, zaťažujú a konečný efekt je veľmi neprirodzený. Aby naša pleť pôsobila žiarivo a mladistvo, používajte mejkap v identickej farbe ako je vaša pokožka. Stred tváre – čelo, okolie pod očami, nos, bradu presvetlite rozjasňovačom maximálne o jeden odtieň svetlejším ako je tón pleti. Efekt prirodzene pretieňovanej tváre dosiahnete bronzerom alebo o odtieň tmavším mejkapom v oblasti lícnych kostí.

2. Bledý korektor pod oči

Aplikovať pod oči korektor svetlejší ako mejkap je fáma. Toto nám nezabezpečí rozjasňujúci efekt, ale kruhy pod očami môžu ešte viac vystúpiť. Farba korektoru sa vyberá podľa farebnosti problému. Na mierne kruhy sa použije svetlý korektor alebo žiadny. Na modré alebo fialové kruhy pod oči nanesieme žltý korektor a na čierne kruhy oranžový, aby sme tieto partie zneutralizovali.

3. Líčka alá Marfa z Mrázika

Čím silnejšie, tým mám výraznejšie lícne kosti. Tak na to zabudnite! Jediné čo intenzívnou lícenkou docielite je špinavý efekt, prípadne budete vyzerať ako rozprávková Marfička. Ak chcete formovať tvárové črty, chopte sa bronzeru alebo tmavšieho mejkapu. Nanášajte v oblasti lícnej kosti. Potom ružovú alebo marhuľovú lícenku naneste veľmi jemne na jabĺčko líčka. Efekt bude lepší, ak rozpracujete lícenku plochou štetca dostratena po stranách.

Inšpirácie pre make-up môžete nájsť aj v týchto e-shopoch:

4. Čierne linky

Môžu dodať krásny dôraz, ale môžu aj deformovať oko. Ak sú vaše oči menšie, vyhnite sa dramatickému rámovaniu oka. Horná linka sa nanáša čo najbližšie k mihalniciam a spodná, v prípade menších očí, pod úrovňou mihalníc rozmazaná smerom k stredu oka. V prípade väčších očí môžete použiť aj spodnú vnútornú linku. Ak máte oči blízko seba, nikdy nepoužívajte linku až k vnútornému kútiku. Blízkosť očí by ste ešte vyzdvihli.

5. Obočie

Aktuálny trend obočia je „tatto effect“. Výrazné obočie a dokonalý oblúk. To všetko môže vyzerať perfektne, ale zároveň aj tragicky. Myslite na to, že obočie by malo harmonizovať s vašim odtieňom vlasov a pokožky. Preto by ste sa mali držať odtieňov, ktoré sú vám vlastné.

Pozrite si FOTOGALÉRIU k článku TU

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom