Ako sa vyhnúť znečisteniu vašej pleti? Máme pre vás 7 tipov

Ako sa vyhnúť znečisteniu vašej pleti? Máme pre vás 7 tipov
Ako sa vyhnúť znečisteniu vašej pleti? Máme pre vás 7 tipov www.thinkstockphotos.com

Život v meste si odnáša daň v podobe znečisteného ovzdušia, ktoré môže mať vplyv napríklad na textúru pokožky, podráždenie či dokonca starnutie pleti. Ako sa tomu vyhnúť?

V niektorých mestách je znečistenie ovzdušia obrovským problémom. Je priam udivujúce, čo môžete večer nájsť na bielej kozmetickej utierke po prechádzke naprieč rušným mestom. Znečistenie ovzdušia môže mať vplyv napríklad na textúru pokožky, podráždenie či dokonca starnutie pleti. Znečistenie môže takisto dopomôcť k strate zdravého jasu vašej pokožky a zanechať ju mdlú.

Pozrime sa teda na znečistenie, jeho možné dopady na pokožku a zároveň na to, čo môžeme urobiť, aby sme sa ubránili pred následkami.

Čo je to znečistenie?

Znečistenie prichádza v rôznych formách. Môže ísť o viditeľné znečistenie, ktoré si môžeme doslova zotrieť z našej pokožky a vidieť ho na kozmetickej utierke. A potom je tu znečistenie, vo forme plynu ako je oxid dusičitý, síra, oxid uhoľnatý a iné. Keď sa všetky formy znečistenia zozbierajú na pokožke, môžu vytvoriť nezdravú zábranu.

Znečistenie môže mať na svedomí vysušovanie pokožky, mdlú farbu, zapchaté póry, niektoré alergické reakcie, podráždenie pokožky, zapálenie a  nakoniec – aj samotné starnutie pleti. Škodliviny môžu mať dopad na vašu tvár, krk a ruky, teda kľúčové oblasti, ktoré sú pravidelne najviac vystavované.

Interiérové znečistenie môže spôsobovať suchú pokožku a podráždenie. Takže, čo môžeme robiť? Prvou vecou je zlepšenie celkovej kvality vzduchu cirkuláciou čerstvého vzduchu. Neustálym osviežovaním vzduchu si môžete rozriediť úrovne škodlivín, čo môže byť veľkým prínosom pre vašu pokožku. Pravidelným upratovaním vášho domu sa vyhnete veciam ako zvieracím lupinám či prachu.

Vonkajšie znečistenie je škodlivé, pretože zvyšuje počet voľných radikálov vo vašom prostredí, ktoré sa podľa štúdií ukazujú ako škodlivé pre našu kožu.

Tu je niekoľko rýchlych tipov, ako čeliť negatívnemu dopadu znečistenia na vašu pokožku:

Dvojité čistenie

Prvým krokom je odstránenie škodlivín a špiny z pokožky poriadnym vyčistením. Tí, ktorí bývajú vo veľmi znečistených oblastiach, by mali vyčistiť pleť dvakrát. Vyberte si čistiaci prostriedok pre váš typ pokožky bez pridaných sulfátov.

Doprajte vašej pokožke dôkladné čistenie, najmä odstráňte povrchové zbytky ako je make-up, špina, prebytočná mastnota či ostatné chemikálie, s ktorými môžete prichádzať do kontaktu. Zlým nápadom nie je ani ďalšie rýchle čistenie vašej pleti. Môžete si byť istá, že týmto spôsobom odstránite všetky povrchové nečistoty a máte dôkladne vyčistenú vašu pleť.

Odstráňte znečistenie

Pravidelná exfoliácia kože nás môže ochrániť pred negatívnymi účinkami znečistenia a tým spôsobeného mdlého a fádneho výrazu. Dobrý peeling pomáha do hĺbky čistiť vaše póry a odstraňovať špinu, olej a usadeniny.

Beauty, pleť, starostlivosť, pokožka, tvár

Zdvojnásobte antioxidanty

Antioxidanty pomáhajú znížiť poškodenie voľnými radikálmi a podporujú zdravo vyzerajúcu pokožku, ak ich prijímate vnútorne. Môžete to byť vo forme zdravej stravy a každodenným užívaním multivitamínov. Antioxidanty, ktoré prospievajú vrchným vrstvám pokožky sú tiež obsiahnuté v produktoch určených starostlivosť o pleť. Zamerajte sa na čistiace prostriedky, hydratačné krémy a séra, ktoré obsahujú antioxidantné vitamíny C a E.

Používajte dobrý hydratačný krém

Hydratačný krém poskytne vašej pokožke antioxidanty a pomôže hydratovať vašu pokožku. A najmä, hydratačný krém vám pomáha vytvárať zábranu medzi vašou pokožkou a škodlivinami.

Vyhnite sa dopravnej špičke

Pre vašu pokožku je vždy najlepšie sa vyhnúť veľmi znečisteným oblastiam – a to najmä počas dopravnej špičky. Čím viac automobilov na ceste, tým viac budete vystavený znečisteniu. Je to tak jednoduché.

Používajte opaľovací krém

Neexistuje žiaden dôvod, aby ste vyšli von bez opaľovacieho krému. Berte to ako priateľské pripomenutie, ale je to nevyhnutnosť – chráňte vašu pokožku pred poškodením od UV lúčov.

Hydratovať a hydratovať

Voda je výborná pre vaše telo a ohromná pre vašu pokožku. Zvýšeným príjmom vody môžete udržať pokožku hydratovanú. Takisto sa môžete nadopovať čerstvým ovocím s vysokým obsahom vody. Poobhliadnite sa po citrusovom ovocí, ktoré má vysoký obsah antioxidantov, vodnom melóne alebo jablkách. Môžu byť chutným a zároveň hydratujúcim snackom.

Zdroj: Herbalife

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom