Ako získať dokonalú pleť bez vrások

Ako získať dokonalú pleť bez vrások
Ako získať dokonalú pleť bez vrások thinkstockphotos

Ženy chcú vždy vyzerať krásne a mlado, bez ohľadu na ich skutočný vek. Ako však účinne bojovať so známkami starnutia ako sú vrásky, pigmentové škvrny či ovisnutá koža?

U každej z nás sa príznaky starnutia prejavujú inak. Našu pokožku okrem genetiky ovplyvňujú aj iné faktory ako: stravovacie návyky, prílišné vystavovanie sa slnečnému žiareniu či znečistené prostredie, v ktorom žijeme. Koža sa negatívnymi vplyvmi začína stávať drsnejšou, vznikajú tmavšie škvrny a stráca svoju elasticitu. Správna strava je kľúčovým bodom pre sviežu a žiarivú pleť.

Existuje však mnoho spôsobov, pomocou ktorých navrátite svojej pokožke mladší vzhľad. Prinášame vám niekoľko tipov, ako na to:

1. Vždy si vyberte dobrý hydratačný krém, ktorý vyhovuje vášmu typu pleti. Suchá pokožka potrebuje hydratovať častejšie ako mastnejšia. Nikdy nenechajte svoju pokožku suchú, bez potrebnej výživy.

2. Konzumovať dostatočné množstvo vody každý deň je nevyhnutné pre žiarivú pleť. Ráno, ako sa zobudíte, vypite nalačno minimálne pol litra čistej vody. Pleti tak dodáte stratenú výživu a vlhkosť. Prijímať dostatok tekutín nezabúdajte aj počas celého dňa. Pre krásnu pokožku by ste mali denne vypiť aspoň 4 litre vody.

3. Predtým než idete von, vždy používajte opaľovací krém. Slnko je v rámci tvorby vrások strašiak číslo jeden. Preto nezabúdajte svoju pokožku chrániť vždy, keď idete von. Čím dlhší čas strávite na slnku, tým silnejší faktor by ste mali použiť. Pokiaľ používate každý deň make up, zvoľte taký, ktorý má aj účinný faktor.

4. Liftingové krémy: Na trhu máme množstvo produktov, ktoré spomaľujú procesy starnutia. Stačí si len vybrať. Zamerajte sa na kvalitnejšie značky a nie na produkty z drogérie.

5. Domáce skrášľovanie: Cez víkend využite svoj voľný čas pre seba a spravte si beauty deň. Využite všetko, čo máte v kuchyni. Citrón, ktorý účinne zosvetlí pokožku, uhorku, ktorá ju hydratuje či výživný med.

Krása skrytá v prírode: Masky pre všetky typy pleti

6. Dostatok spánku: Koža sa obnovuje lepšie v nočnej dobe. Takže je doprajte kvalitný, zdravý spánok. Zároveň sa zbavte návykov, ako je požívanie alkoholu či fajčenie. Tieto návyky sú tiež dôvodom predčasného starnutia pokožky.

7. Joga je ďalší dobrý liek na starnutie. Znie to divne, ale je to pravda. Joga inštruktori učia cviky na tvár, ktoré pomáhajú v boji proti starnutiu.

Všetky tieto tipy sú užitočné iba vtedy, keď ich budete vykonávať dlhodobo a pravidelne. Krásny a mladý vzhľad posilňuje dôveru každej z nás a vek sa následne stáva len číslom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom