8 skvelých výhod zrelého veku: Poznáte ich?

Láska
thinkstockphotos

Naše telo starne odo dňa, ako sa narodíme. Je to nezvratný proces, ktorý čaká každého z nás, bez ohľadu na to, aké máme bohatstvo či vplyv. Aké výhody so sebou prináša starnutie?

S pribúdajúcim vekom sa mení náš vzhľad, ubúda nám energia a objavujú sa prvé zdravotné problémy. Inými slovami sa nám znižuje celková vitalita. Do určitého veku si to neuvedomujeme. Výraznejšie však začíname starnúť až od 25. roku života.

Aké sú ale výhody vyššieho veku, ktoré sme dovtedy nepoznali?

1. Máte svoje istoty

V mladom veku ešte nemáte predstavu o tom, kde chcete žiť a čo chcete robiť. Neustále sa hľadáte a ste ako“ Blúdny Holanďan.“ Vo vyššom veku už máte stabilnú prácu i bývanie. Ste finančne nezávislá a váš život má zrazu zmysel. Máte po svojom boku partnera, od ktorého viete, čo môžete očakávať a deti, na ktoré môžete byť pyšná. Život máte z veľkej časti vyriešený, už ho len žijete!

2. Poznáte samú seba

Viete, čo vám pristane a čo nie. Aké farby či strihy voliť, aby ste sa cítili príjemne. Máte svoj režim, ktorý vám vyhovuje. Poznáte dokonale svoje telo a viete, kedy potrebujete relax, či koľko máte vypiť, aby ste bola v tej správnej nálade. Nepotrebujete hľadať samú seba a nezmyselne experimentovať. Proste viete, aké ste, podľa toho fungujete, a samozrejme sa to vypláca.

Čítajte aj: Ako vzrušovať partnera aj po rokoch?

3. Nemusíte nikomu nič dokazovať

Už nemusíte ohurovať partiu puberťákov tým, že fajčíte, len aby ste medzi nich zapadli. Pokiaľ nemáte chuť piť alkohol, nepijete. Keď sa cítite unavená, idete si ľahnúť a nemusíte nikomu vysvetľovať, prečo ste už o deviatej v posteli. Nemusíte totiž nič predstierať, hrať sa na niekoho kým nie ste a snažiť sa niekomu nasilu zapáčiť, len aby ste obstáli v kolektíve.

4. Máte rada svoj život a viete relaxovať

Mladosť je obdobím veľkých plánov a očakávaní, no mnohé z nich sa nikdy nenaplnia. Vy už viete, že život nie je len o vymetaní barov a nakupovaní nových kúskov do vášho šatníka. Konečne chápete, že vám nič neutečie a vy ste paňou svojho času. Užívate si pohodu, keď máte chuť relaxovať a spoločnosť, keď nechcete byť sama. Máte svoj život pevne v rukách a sama si určujete, čo a kedy budete robiť.

5. Viete prehrávať

Keď vám niečo nevyjde v mladom veku, máte pocit, že sa celý váš svet zrútil a už nemá zmysel. Zlomené srdce či neúspešné prijímačky na školu sú veľkými sklamaniami, s ktorými nedokážeme bojovať. Vy ste si už odžili životné víťazstvá i prehry. Viete, že všetko sa dá prekonať a snažíte sa z vlastných chýb poučiť. Chápete, že všetko má svoje riešenie, a že čo vás nezabije, to vás posilní.

6. Máte po svojom boku skutočných priateľov

Už nemáte povrchné a falošné priateľstvá. Viete, že na ľudí, ktorých máte okolo seba, sa môžete spoľahnúť a že vaše priateľstvo preveril čas. Bez priateľov by bol náš život osamelý a smutný. Preto viete, že o naozajstné priateľstvá sa treba starať a upevňovať ich. Mať priateľov, na ktorých sa môžete kedykoľvek spoľahnúť a vyznať sa v mužoch, to sú výsady žien po tridsiatke.

7. Máte sa rada

Naučili ste sa žiť so svojimi plusmi aj mínusmi a máte sa rada taká, aká ste. Poznáte svoju cenu a nikdy sa neponižujete. Nedržíte nezmyselné diéty len preto, aby ste ohúrili chlapa v bare a neobliekate sa lacno, len aby ste silou mocou upútali pozornosť okolia. Riadite sa heslom: Ber alebo nechaj tak. Ste spokojná sama so sebou a už sa nezmyselne neporovnávate s vyretušovanými modelkami na titulných stranách časopisov.

Čítajte aj: Dokonalé krivky celebrít: Sú skutočné?

8. Nečakáte na princa na bielom koni

Máte jasno v tom, že dokonalý muž jednoducho nie je. Nežijete s mužom len preto, že je krásny ale potrebujete spoľahlivého partnera pre život, s ktorým si chcete založiť rodinu. Tešíte sa z bežných vecí, ktorý vzťah so sebou prináša, užívate si prítomnosť partnera a nestaviate vzdušné zámky. A samozrejme s vekom pribúdajú aj skúsenosti. Preto si už užívate sex úplne inak ako predtým. Viete, čo máte rada vy a čo váš partner. Nehanbíte sa o svojich chúťkach rozprávať otvorene a váš sex je lepší ako kedykoľvek predtým.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom