7 znakov, že vás partner ovláda!

Vzťah
thinkstockphotos

Na začiatku sa všetko zdalo dokonalé. Až do chvíle, kým neodokryl svoju pravú tvár. Aký je život s mužom, ktorý vás chce mať pod kontrolou?

Len malé percento žien sa otvorene priznáva k tomu, že žije s partnerom „gestapom“, ktorý si ju pretvára na svoj obraz a pritom nehľadí na jej vlastné potreby. Ostatné ženy si to samé poriadne neuvedomujú, až pokým ich na zmeny neupozornia práve ich priatelia či rodina.

Na prvý pohľad sa takýto muž zdá byť úplne dokonalý a zniesol by vám aj modré z neba. Častokrát sa jedná o vzdelaných, šarmantných a solventných mužov a vy máte pocit, že nemôžete byť šťastnejšia, až dokým si nezačne muž myslieť, že má na vás vlastnícke práva.

Aké sú hlavné znaky kontrolovaného vzťahu:

1 . Váš partner nedisponuje dostatočnou empatiou a nezaujíma sa o to, čo vás trápi. Je to narcistická osobnosť, ktorá je rada stredobodom pozornosti a rád si vychutnáva obdiv svojho okolia.

2. Máte pocit, že musíte robiť veci, s ktorými nie ste stotožnená a ktoré by ste za iných okolností nerobila.

Čítajte aj: Žiarlivý priateľ – Ako to zmeniť?

3. Partner vám organizuje celý život a aktivity. Keď ste preč s priateľmi, neustále vás kontroluje a nedá vám dýchať.

4. Jeho správanie je často arogantné a rád kritizuje iných. Má pocit, že na neho všetci žiarlia alebo bezdôvodne žiarli on na vás.

5. Často vás kritizuje a ponižuje, čo vyplýva z jeho vlastnej a nízkej sebadôvery.

6. V sexe je drsný až násilný. Nerešpektuje vaše potreby a často krát máte po sexe pocit, akoby ste bola zneužitá.

7. Vydiera vás či zastrašuje, že v prípade že ho opustíte budete bez neho stratená, prípadne vám ublíži.

Čítajte aj: 10 vecí, ktoré partnerovi nikdy nehovorte

Máte po prečítaní týchto znakov pocit, že čítate o svojom vlastnom vzťahu? Pravdepodobne aj vy chodíte s „pánom dokonalým“, ktorý má chuť vlastniť vás a riadiť vám život.

Čo však v takomto prípade robiť?

V prvom rade si treba uvedomiť, že takto zdravo fungujúci vzťah vyzerať nemá, a preto treba takýto chorý vzťah čím skôr ukončiť a začať žiť odznova samostatne a slobodne. Neuverte rečiam, ktorými vás kŕmi, ale mu ukážte svoju silnú stránku osobnosti a odhodlanie pokračovať v živote, ale už bez neho.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom