Existuje tenká hranica medzi láskou k partnerovi a jeho neustálym dusením. Dusiť partnera láskou môže robiť viac škody ako úžitku! Prečítajte si, aké sú príčiny.
Mnoho ľudí dusí svojho partnera láskou bez toho, aby si to uvedomovali. A keď ignorujú všetky varovné príznaky, je viac ako pravdepodobné, že ich partner opustí.
Nenechajte sa zaslepiť láskou a naučte sa dávať pozor na signály. Keď sa neustále prekračuje vo vzťahu hranica tolerancie a vášho partnera začína vaša láska obťažovať, bude sa snažiť zo vzťahu vycúvať.
Dusiť niekoho láskou nie je dôkazom toho, že ho milujete. Skôr tým ukazujete na známky neistoty a sebectvo. Mnohí tvrdia, že pravým dôvodom prečo svojho partnera dusia je obava z jeho straty. Ale takmer vždy to funguje opačne a čím viac budete partnera dusiť láskou, tým sa od neho viac vzďaľujete.
Láska má byť veľkorysá a dôveryhodná a neustálym dýchaním partnerovi na krk a sledovaním každej minúty jeho dňa len dokazujete, že nie ste pripravená fungovať vo vzťahu.
4 dôvody, prečo milovať niekoho príliš zabíja lásku
1. Nikto nechce prísť o svoju slobodu
Keď vtákovi zoberiete krídla, už viac nedokáže lietať. To isté platí aj vo vzťahu. Pokiaľ svojho partnera milujete, nekradnite mu slobodu. Nechajte mu priestor, nech sa sám rozhoduje a má dostatočný priestor aj sám pre seba.
Neklaďte toho, koho milujeme do pozlátenej klietky, pretože bez ohľadu na to, ako je tam úžasne, je to neodvratné väzenie, v ktorom netúži žiť žiadny človek. Pokiaľ váš partner chce s vami tráviť čas, urobí to sám od seba a bez toho, aby ste to od neho vyžadovali.
2. Nevyvíjajúci sa vzťah
Dusiť niekoho znamená aj zastavenie rastu vášho vzťahu ako aj rastu vášho partnera. To platí najmä v prípade, že sú obaja partneri mladí. Preto dajte svojej láske dostatok času a priestoru, aby vás prijala do svojho života, bez ohľadu na to, ako veľmi ju máte rada.
Prečítajte si aj: Poznáme spôsoby, ako sa ubrániť pred manipuláciou
Milovať niekoho znamená rešpektovať jeho potreby a priania, a nie nútiť mu svoj spôsob života. To, že máte spolu vzťah, neznamená, že váš partner je pripravený úplne zmeniť svoje návyky, len aby mohol stále tráviť čas s vami. Rešpektujte vášho partnera ako individualitu a dbajte na jeho priania i túžby.
Budovať si perfektný vzťah si vyžaduje čas a mali by ste mať na pamäti, že ak uponáhľate veci a podľahnete snaženiu prevziať kontrolu nad svojím partnerom, nebudete mať nikdy šťastný vzťah, v ktorom budú obaja partneri spokojní.
3. Chorobná kontrola
Každý má právo voľby. Či už sa jedná o banálne veci ako čo chce večerať až po závažné rozhodnutia ohľadom kariéry, či presťahovania sa do inej krajiny. Váš partner má právo byť nezávislý vo svojich rozhodnutiach a pokiaľ vás považuje za súčasť svojho života, do svojich plánov vás určite zahrnie. Vnucovať mu však svoje vlastné presvedčenia a názory nie je šťastnou voľbou.
Posledná vec, ktorú chcete urobiť, je utláčať toho, koho milujete. Musíte mu dať samostatnosť, ktorú každá ľudská bytosť potrebuje.
Prečítajte si aj: Ako žiť šťastne v partnerstve?
4. Čas pre seba
Každý potrebuje svoj priestor. Dokonca aj staré manželské páry ocenia nejaký čas pre seba, priateľov či svoje koníčky. Absencia dáva vášmu partnerovi priestor uvedomiť si, ako veľmi mu chýbate
Ľudia majú tendenciu oceniť to, čo majú, keď sú ďaleko od seba. Neuduste preto svoju polovičku príliš veľkou pozornosťou. Sám musí pochopiť, čo vo vás našiel.
Láska vyžaduje vzájomnú dôveru. Naučte sa svojmu partnerovi veriť a dajte mu priestor. Jedine tak bude váš vzťah rásť a napredovať.