Prečo muži radi lovia? Toto vás možno prekvapí

Sex
shutterstock

Vo flirtovaní sú medzi mužmi a ženami výrazné rozdiely. Ak chcete pochopiť, prečo majú muži neustálu potrebu loviť, prečítajte si viac.

Existuje mnoho dôvodov, prečo muži radi lovia ženy, no najčastejšími z nich je, že to robia pre zvýšenie svojho ega alebo kvôli tomu, že sa mu daná žena naozaj páči a chce ju získať.

Muži sú medzi sebou súťaživí a vždy aj budú. Keď sa jeden z partie pýši jedným úlovkom za druhým, ani ostatní nechcú zaostávať a sami sa túžia pochváliť tým, akú ženu získali. Čím je žena atraktívnejšia, tým získa väčší úspech u svojich spoluparťákov.

Muži sú dosť silno zaťažení na fyzickú krásu a každý z nich sa túži prezentovať na verejnosti atraktívnou ženou. Ak sa im to podarí, cítia sa, ako by práve vyhrali hlavnú cenu.

Druhým už spomínaným prípadom je, že o ženu majú skutočný záujem. V takom prípade, čím dlhšie takúto ženu „lovia“, tým viac si uvedomujú jej hodnotu. V prvej fáze muža zaujme jej zovňajšok, a preto má chuť tráviť s ňou čo najviac času.

Ako ju spoznáva a zamiluje sa aj do jej osobnosti, vtedy už nejde len o živočíšny pud lovenia, ale o reálny záujem o ženu.

Dôležité je uvedomiť si, že veľkú úlohu pri love muža zohráva aj samotná žena. Pokiaľ je ľahkou korisťou, muža rýchlo prestane jeho úlovok tešiť. Naopak, keď musí vynaložiť väčšie úsilie, inak sa pozerá aj na samotnú ženu. Takže nezabúdajte, že aj vy sama určujete svoju hodnotu!

Intenzita lovu

Tá závisí predovšetkým od toho, aký záujem muž o ženu má. Čím viac sa mu žena páči, tým väčšie úsilie vynaloží. Ak však mužovi ide len o jednorazovú záležitosť a vy sa jeho hre poddáte, nečakajte, že na druhý deň sa vám ozve. Dostal od vás, čo chcel a tam sa jeho záujem o vás končí.

Ak prejavíte mužovi záujem, ale nemáte v úmysle hneď s ním skočiť do postele, sama uvidíte, ako dlho sa bude snažiť o vašu priazeň.

Mali by byť ženy ťažko dostupné?

Vo všeobecnosti platí, že je lepšie, ak býva žena menej dostupná. Stúpa tým jej vlastná hodnota v očiach muža a on musí vynaložiť väčšiu snahu na jej získanie. Ale aj nedostupnosť by mala mať svoju mieru a tú by si mala vedieť určiť každá žena v závislosti od okolností.

Ako si udržať záujem muža?

Ak chcete mať úspešný vzťah, ideálne je nechať muža, nech sa o vás snaží, no z času na čas urobte niečo, čo ho prekvapí.

Pobozkajte ho, keď to nebude čakať, dajte mu najavo, že si vážite to, čo pre vás robí. Každý muž je rád ocenený a získava tak novú motiváciu na dvorenie.

Niekoľko štúdií ukázalo, že vzťah, ktorý mal dlhšie obdobie zoznamovania sa a spoznávania, vydržal oveľa dlhšie ako vzťahy, ktoré vznikli rýchlo.

Teraz, keď už viete ako funguje mužské lovenie, nechajte si dostatok času na to, aby ste zistili, aké má s vami váš nový objav skutočné úmysly a kam váš vzťah smeruje, skôr ako vám ostanú len oči pre plač.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom