Žiarivá pleť? Môžete ju mať vďaka týmto 11 potravinám!

Žiarivá pleť? Môžete ju mať vďaka týmto 11 potravinám!
Žiarivá pleť? Môžete ju mať vďaka týmto 11 potravinám! thinkstockphotos

Bojujete stále s nedokonalosťami pleti? Prinášame vám niekoľko tipov, vďaka ktorým dodáte pleti potrebné živiny a vaša pleť bude krásne žiarivá.

1. Tekvica

Ukrýva v sebe vitamíny C, E, A aj enzýmy, ktoré pomáhajú čistiť pokožku. Má hydratačné účinky, bojuje proti vráskam a zabraňuje starnutiu.

2. Špenát

Je skvelým zdrojom vitamínov i stopových prvkov. Vďaka antioxidačným schopnostiam je skvelý pre vašu pokožku a dokáže bojovať proti všetkým typom kožných problémov. Jeho pravidelnou konzumáciou sa pokožka začne prečisťovať aj vznútra.

3. Jahody 

Obsahujú vyššie množstvo vitamínu C ako pomaranče alebo grepy. Ten chráni pred starnutím aj vráskami. Vyskúšajte si urobiť raz týždenne jahodovú masku, ktorá vám zaistí hladšiu a dokonale hydratovanú pleť.

4. Mrkva

Je dobrá nielen na zrak, ale má blahodárne účinky aj na pokožku. Je bohatá na vitamín A, ktorý pomáha zabrániť nadmernej produkcii buniek na vonkajšej vrstve kože, čo má za následok upchávanie pórov. Vitamín, ktorý mrkva obsahuje, je prevenciou rakoviny kože. Ak chcete byť zdravé a mať krásnu pleť, chrúmajte túto potravinu denne.

5. Granátové jablko

Patrí medzi najbohatšie ovocie na antioxidantny. Konzumujte pravidelne jadierka alebo ich môžete využiť ako peeling na pleť, čím z nej odstránite odumreté bunky.

6. Zelený čaj

Je zdrojom antioxidantov a jeho pravidelné pitie znižuje riziko rakoviny kože. Ak chcete vidieť výsledky na vašej pleti, je dobré piť denne aspoň 3 šálky tohto nápoja.

7. Červená paprika

Jedna paprika obsahuje viac ako 100 percent dennej dávky vitamínu C, taktiež množstvo vlákniny a vitamínu B6. Zároveň je bohatá na karotenoidy, ktoré zabraňujú tvorbe vrások, bojujú s akné a zvyšujú prekrvenie pokožky. Rovnako je nízko kalorická, čím podporuje štíhlu líniu.

8. Losos

Pomáha predchádzať rakovine hrubého čreva, pocitom úzkosti, depresiám, srdcovým chorobám a ochoreniam kostí. Je vynikajúcim v boji proti zápalom, vráskam a akné. Jeho vysoký obsah pomáha hydratovať pokožku zvnútra. Po konzumácii lososa budete mať nielen pevné kosti, ale aj krásne a zdravé vlasy.

9. Kokosový olej

Kokosový olej je jedným z najbohatších zdrojov nasýtených tukov. Obsahuje kyselinu laurovú, ktorá má silné antibakteriálne a protivírusové látky. Takže vaše telo a pokožku chráni pred vírusmi, infekciami, zápalmi a akné.

Kokosový olej je tiež bohatý na esenciálne mastné kyseliny a vitamín E, ktoré udržiavajú vašu pleť mladistvú, vlhkú, sviežu a bez vrások. A pritom stačí konzumovať len jednu polievkovú lyžičku každý deň.

10. Semienka

Všetky druhy semienok- tekvicové, slnečnicové, ľanové.. sú veľmi dobré na pokožku a udržiavajú pokožku mladistvú a napnutú. Vitamín E zvyšuje zas vlhkosť v pokožke a horčík znižuje hladinu stresu. Zdravé omega-3 mastné kyseliny v semienkach sú ideálne v boji proti vráskam a akné.

11. Papája

Neobsahuje žiaden cholesterol. Pre tých, ktorí si dávajú pozor na váhu, je papája ideálna potravina. Papája neobsahuje fruktózu, ale podporuje trávenie. Obsahuje antioxidačné živiny, čím znižuje zápaly a bojuje s akné. Vitamín C tiež chráni pokožku pred nebezpečnými slnečnými lúčmi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom