Čaj, ktorý pomáha liečiť štítnu žľazu, artritídu, kašeľ, závraty a chronickú únavu

Tymián, čaj, nápoj,

Prečo naši predkovia nenavštevovali tak často lekára? Vedeli využiť liečivú silu prírody. Spoznajte ju aj vy.

Pred niekoľkými desaťročiami naši starí rodičia tak často nechodili k lekárom. V skutočnosti to nepovažovali za potrebné, pretože vedeli, ako sa vyliečiť. Vedeli, že v prírode nájdu pre to takmer všetko potrebné. Jedným z najobľúbenejších liekov bol tymianový čaj. 

Je to bylina, ktorá si stále zachováva svoju popularitu. Dokáže byť totiž užitočná pri mnohých chorobách, ako je napríklad artritída, závraty, lupus, fibromyalgia (chronické bolesti svalov a kĺbov), ochorenia štítnej žľazy, chronická únava a tak ďalej. Jednou z najväčších výhod tymiánu je, že je ľahko prístupný. Dokonca si ho môžeme vysadiť doma a pestovať ho sami.

Okrem iného je tymián bohatý na vápnik, železo a draslík, rovnako ako aj veľké množstvo živín potrebných pre zdravie. Tým, že to absorbujeme, môžeme regulovať krvný tlak a zvýšiť prítomnosť červených krviniek. Podobne ho môžeme použiť aj na boj proti bronchitíde, astme, bolesti v krku a oveľa viac. Nepochybujeme, že tymian je veľmi dobrá liečivá rastlina pre zdravie. Preto chceme dnes ukázať, ako čo najviac využiť svoje vlastnosti. Potom vám ukážeme, ako pripraviť rozprávkový čaj z tymianu.

Čo potrebujeme:

– vňať tymiánu (1 hrsť)

-minerálna voda (350 ml)

Príprava a použitie:

Najskôr listy tymiánu opláchneme pod tečúcou vodou. Potom zovrieme vodu a pridáme tymián. Necháme variť 5 minút a odstavíme. Tymián necháme lúhovať, kým čaj nedosiahne izbovú teplotu.

Pijeme dvakrát denne. Prvýkrát ráno na prázdny žalúdok a druhý – pred spaním. Pomocou týchto jednoduchých krokov môžeme využiť všetky jeho vlastnosti. V prípade potreby sa môže pridať med, aby sa dosiahla príjemnejšia chuť.

Čoskoro potom, čo začnete piť tento čaj, môžete vidieť pozitívne výsledky. Ak je však vaša choroba príliš závažná, odporúčame vám poradiť sa s lekárom.

Nestrácajte čas a pripravte si tento úžasný čaj, aby ste zlepšili svoje zdravie.

Ak sa vám článok páčil, ďakujeme, že sa oň podelíte.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom