Ženský pohľad na krásu je kritickejší ako mužský!

Žena, krása, móda
Ženský pohľad na krásu je kritickejší ako mužský! Thinkstock

My ženy si niekedy mylne vykladáme mužské výroky a samé sa veľmi porovnávame. Je to na zamyslenie…

Robili by sme všetky tie hlúposti typu plastika pŕs, botoxové injekcie, zväčšenie pier, či napájanie vlasov, keby si umelo nevykresľujeme mužský pohľad na ženskú krásu?

Nehovorí sa to nadarmo, tisíc ľudí, tisíc chutí. Aj preto nájdete medzi mužmi tých, ktorí milujú ženské plné krivky, ale aj takých, ktorí uprednostnia vychudnuté xxs dievčatá. Média síce dominantne prezentujú dokonalé miery skôr tie útlejšie, no neznamená to, že to je pre každého skutočný ideál. Niečo je však aj na tejto dobe, keď toľko žien túži vyzerať čo „najdokonalejšie“.

Ženy majú tendenciu porovnávať sa s druhými, závidieť si a zbytočne sa tak trápiť. Namiesto toho by sme radšej mohli byť viac na seba zamerané v zmysle, že je dôležité sa snažiť o vlastnú „dokonalosť“ namiesto komentovanie tej druhej.

Na druhej strane sme však veľmi citlivé a všetko prežívame viac ako opačné pohlavie. Niekedy si aj pretlmočíme mužské pohľady omnoho tragickejšie, než by sme mali.

Krása je relatívny pojem. Pre niekoho je výraznejšie tá fyzická, pre iných zas dominuje vnútorné vyžarovanie. Mali by sme sa prestať zaoberať drobnými nedostatkami a uvedomiť si, že bez nich by sme možno neboli tak jedineční. Nie je v poriadku, aby bola každá žena rovnaká ako bábika Barbie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom