Tri otázky pre vizážistku hviezd Luciu Šenkovú: Tieto triky zachránia vašu pleť

Ako vyzerať skvelo. Lucia radí
Zdroj foto: Milota Mezeiová

Nezvyčajný záchranca, ktorého má vždy po ruke. Čo vám rozjasní pleť a aké trendy kraľujú v líčení? Dámskej jazde prezradila skúsená makeupartistka Lucia LuSsi Šenková, ktorá líči aj známe hviezdy.

Čo je najdôležitejšie na mejkape, aby žena bola atraktívna?

Pekná, žiarivá , zdravá pokožka. Aby bolo potlačené začervenanie alebo fliačky na tvári. No na druhej strane, aby pleť nevyzerala premaľovane ale prirodzene žiarivá. Potom je dôležitý celkový dojem, či je žena upravená, má pekne zjednotenú tvár a upravené obočie. Obočie je rám, ktorý celú tvár vykreslí.

Teraz je aký trend obočia?

Teraz je trend prirodzeného obočia, pekne vyčesaného a veľmi prirodzene upraveného. Nemalo by vyzerať ako tetovanie alebo ako nakreslené fixkou. Žiadna striežka alebo oblúčik. Mal by byť zachovaný prirodzený tvar obočia.

Premena vizáže
Premena vizáže. Make-up LuSsi Šenková, Foto: Milota Mezeiová

A čo sa týka celkového mejkapu, aké trendy fičia? Je v móde skôr výrazný alebo prirodzený?

To záleží, ako komu pristane a od príležitosti, na ktorú je mejkap určený. Aj ja mám niekedy len vyčesané obočie, špirálu,  lesk na perách a niekedy zvolím výraznejší mejkap. No celkový trend je v súčasnosti jemnejšie líčenie.

Čo by nemalo chýbať v kabelke žiadnej žene?

Balzam na pery. Ten je pre mňa záchranca pre všetko. Dá sa použiť na to, keď potrebujete žiariť a vyzerať sviežo. Môžete si ho naklepať  na koreň nosa alebo pod obočie či oči. S balzamom sa dá učesať aj obočie alebo nahradiť riasenka. Napríklad vajíčko z Oriflame si nanesiete medzi prsty a prejdete si ním po mihalniciach. Je to skvelá možnosť pre tých, ktorí sú alergickí na riasenky a zároveň chcú mať pekne zvýraznené oči.

Čo vám pomôže skvelo vyzerať po prebdenej noci?

Určite dobrá výživná maska, ktorá má zároveň hydratačné a chladivé účinky. To tú pleť prebudí. No a potom samozrejme zakryť kruhy pod očami. Na to slúži korektor, ktorý presvetlí tvár a tá potom vyzerá žiarivejšie a odpočinutejšie.  Na svojich kurzoch učím, aby ženy používali o niekoľko odtieňov svetlí korektor, ako je mejkap, aby sa to oko prebudilo. Ináč sa pod ním ukáže všetko.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom