Žehlička na vlasy a chyby, ktoré pri jej používaní robíme

Ako používať žehličku na vlasy
Žehlička na vlasy a chyby, ktoré pri jej používaní robíme Thinkstock

Raz ich chceme vlnité , inokedy zas rovné. Keby vlasy vedia kričať o pomoc, iste by nám vytkli niekedy spôsob, akým s nimi zaobchádzame. Ktorých chýb sa často dopúšťame a zbytočne tak ubližujeme nielen kráse, ale aj zdraviu našich vlasov?

1. (Ne) Používanie ochranných produktov

Akákoľvek tepelná úprava vie dosť naštrbiť vlas a jeho štruktúru. Nadmerné vysúšanie a lámavosť sú následkom nedôsledného zaobchádzania s vlasmi. Používanie produktov slúžiacich ako ochrana pri vysokej teplote dokáže podstatne znížiť riziko trvale poškodeného vlasu.

2. Žehlenie mokrých alebo vlhkých vlasov

Zásadná chyba. Ak si vlasy budete sušiť fénom a následne upravovať žehličkou, je to stále lepšie, akoby ste mali použiť len žehličku a vyrovnávať vlhké, či mokré vlasy. Toto je totiž najviac devastačná chyba používania žehličky.

3. Využívanie najvyššieho výkonu

Je dokázané, že aj pri nižšej teplote dokáže tento nástroj priniesť rovnaký výsledok, ako pri vyššej. Tak prečo na nej nastavovať najvyšší stupeň? Jediné, čo tým docielite je suchý, otrasený a dolámaný vlas.

4. Praskanie

Počujete pri žehlení vlasov praskanie a bez problému pokračujete? Tak jasnejší signál pálenia vlasu už neexistuje! Zjavne držíte vlasy v žehličke pridlho, alebo sú vlhké. Jediná rada je nepokračovať.

5. Prechádzanie po prameni viac než treba

Stačí dva-tri krát a dosť. Alebo sa len uistite, či je ešte nutné do nich zasahovať. Niekedy naozaj nepremýšľame, ako svojej korune škodíme.

Na záver naneste nejaký fixačný sprej, najlepšie proti sušeniu vlasov. Účes tak vydrží dlhšie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom