Zázračné účinky čokoládového zábalu

Zázračné účinky čokoládového zábalu
Zázračné účinky čokoládového zábalu Thinkstock

Čokoláda a jej pôsobenie na krásu sa stáva stále viac populárnou. Aj my máme pre vás recept, ako oživiť vašu pokožku, zmierniť stres alebo pripraviť skvelý program na blížiaci sa sviatok zamilovaných.

Čokoládové zábaly či masáže sú čoraz obľúbenejšie, pretože oživujú naše telo, zmierňujú stres a vaša pleť vyzerá mladšia ako predtým. Skúste si pripraviť takúto masáž i vy doma. Nielenže tak urobíte pre svoju krásu niečo prospešné, ale aj pripravíte skvelý valentínsky program pre vás a partnera. Nechajte sa inšpirovať. Ako na to? Najskôr si zaobstarajte tieto nasledujúce veci:

– telový peeling na odstránenie odumretých buniek kože,

– čokoládový krém na základnú masku,

– jemnú kefku či štetec na nanášanie krémovej čokolády,

– teplé alebo vyhrievané prikrývky,

– vonný olej na masáž tela,

– plastový obal,

– kuchynské spotrebiče ako mixér a mikrovlnku,

– uteráky

– a nezabudnúť na „natierača čokoládového zábalu“.

Najdôležitejšou zložkou procedúry je čokoládový krém. Ak chcete zábal celého tela, budete ho potrebovať veľké množstvo. Čokoládový krém si buď zakúpte alebo si ho môžete pripraviť i doma. Budete naň potrebovať nasledujúce ingrediencie: minerálnu morskú hlinu, kakaový prášok alebo čokoládové lupienky (najvhodnejšie sú z tmavej čokolády) a esenciálne oleje a výťažky.

V závislosti od typu vašej pokožky existujú rôzne možnosti, ktoré môžete pridať do čokoládového krému, ako napríklad mlieko, med, jahody, šampanské, mandľový olej, jojóbový olej, aloe vera gél, čokoládový olej, kakaová esencia a podobne. Všetky ingrediencie zmiešajte tak, aby ste získali pastu hladkej konzistencie.

Postup čokoládového zábalu pozostáva zo štyroch krokov:

1. Najskôr pokožku prostredníctvom peelingu zbavte všetkých odumretých buniek. Tak totiž zvýrazníte účinky zábalu.

2. Začnite nanášať čokoládový krém, najskôr postupujte od nôh až ku krku, o nedostupné či intímne miesta nech sa postará váš partner.

3. Hneď ako čokoládový krém pokryje celé vaše telo, zabaľte sa do teplej prikrývky.

4. Zabalená v prikrývke relaxujte v pokoji 20 minút a nechajte pôsobiť blahodarné účinky masáže. Vaša prirodzená telesná teplota udrží čokoládu vlhkú a hladkú.

5. S použitím vlažnej vody dajte dole čokoládu. Ak je to možné, relaxujte ešte 15 až 20 minút v horúcej vani.

A ako bodka za zábalom môže byť nežná partnerova masáž s použitím voňavých olejov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom