Doprajte pleti dokonalý večerný relax

Krásna pleť
Doprajte pleti dokonalý večerný relax Thinkstock

Nielen ráno, či v priebehu dňa, ale najmä večer nezabudnite na vašu pokožku, ktorá býva práve v tomto období najviac skúšaná.

Buďte o krok vpred a doprajte si oddych. Či už vo vani alebo s maskou na gauči – teraz je čas na relaxáciu.

Kúpeľ

Aj keď je to lákavé, pre pokožku predstavuje kúpanie muky. Sadajte si do vane maximálne 1x týždenne. Nekúpte sa dlhšie ako 15 minút a teplota vody by nemala prekročiť 35 °C. Inak sa radšej sprchujte. Dôležité: používajte výživné prísady( rôzne oleje a podobne).

Bez alkoholu

V zime vynechajte pri večernom rutinnom čistení pleti všetky dráždivé produkty, ako je pleťová voda s alkoholom či peelingové gély. Mejkap je najlepšie odstrániť špeciálnym čistiacim olejom, ktorý čistí a nezanecháva na pleti mastný film.

Nezabudnite na výživnú masku

Rozmaznávajte svoju pokožku maslom! Tvári po parnej kúpeli doprajte masku s výživnými látkami vyhladzujúcimi pleť ako je napríklad kakaové maslo. Telo natrite vláčnym výživným telovým mliekom.

Kvetinové more

Upokojte svoju pleť dvakrát v týždni večerným harmančekovým naparovaním. Ako na to? Hrsť sušených kvetov dajte vylúhovať do horúcej vody a nechajte paru pod ručníkom pôsobiť 10 minút na pleť. Táto procedúra otvorí póry (perfektná príprava pred nanášaním masky) a zjemní pokožku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom